Макрон: Воєнні дії багатьох країн допомогли режиму Асада відновитися ціною злочинів
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не можна покривати злочини режиму президента Сирії Башара Асада, а ситуацію у країні потрібно врегулювати під егідою ООН.
Війну в Сирії можна зупинити на основі поваги до її суверенітету, через посилення регіонального співробітництва і завдяки міжнародним гарантіям. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, передає кореспондент "ГОРДОН".
"На основі цих трьох принципів ми повинні прагнути врегулювати сучасні кризи, зокрема в Сирії. Ми продовжуємо боротися з ісламським тероризмом. Воєнні дії багатьох країн допомогли режиму [президента Сирії Башара Асада] відновитися ціною злочинів", – заявив він.
Президент Франції зазначив, що винних у воєнних злочинах притягнуть до відповідальності.
"Сирійський народ заплатив високу ціну. І не буде переможців у Сирії, яка лежатиме в руїнах", – підкреслив він.
На думку Макрона, миру в Сирії можна добитися під егідою ООН.
"Ми не повинні ухвалювати рішення за сирійський народ. Потрібно створювати рішення, які спиратимуться на гарантії міжнародної спільноти. Потрібно врегулювати гуманітарну кризу і виробляти політичне рішення, за допомогою конституційної реформи і проведення вільних виборів у Сирії", – заявив президент Франції.
Він додав, що не можна покривати злочини Асада, щоб той залишався при владі "до нескінченності".
Провінція Ідліб є однією з останніх у Сирії територій, які утримують сили, опозиційні до Асада. 4-го, 7-го і 8 вересня російська та сирійська авіація завдали авіаударів по провінції Ідліб, яку частково контролюють загони озброєної опозиції. Повідомляли про жертви серед мирного населення.
6 вересня спецпредставник США щодо Сирії Джим Джеффрі заявив, що існують факти, які свідчать про підготовку сирійської влади до застосування хімічної зброї в Ідлібі. 9 вересня видання The Wall Street Journal із посиланням на джерело серед офіційних осіб США повідомило, що Асад схвалив використання хлору під час наступу на Ідліб.
Як повідомляло агентство Reuters, Туреччина активізувала постачання зброї сирійській збройній опозиції, щоб допомогти їй відбити наступ сирійської армії та її союзників – Росії та Ірану.
На переговорах у Тегерані 7 вересня Росія, Туреччина та Іран не змогли дійти згоди про перемир'я в Ідлібі.