Макрон заявив, що Шенгенська зона не працює, і запропонував її переформатувати
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Шенгенську зону потрібно змінити, навіть якщо це означатиме, що до неї увійде менша кількість держав.
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Шенгенська зона не працює. Про це він сказав на прес-конференції 25 квітня, повідомила прес-служба Єлисейського палацу.
У своїй промові Макрон згадав проблему міграції.
"Шенген потрібно змінити, навіть якщо це означає Шенген із меншою кількістю держав", – сказав він.
За словами французького президента, у Шенгені не має бути країн, які "виступають за свободу пересування, але не хочуть розділяти відповідальність" і охороняти спільні кордони.
Також він сказав, що підтримує надання притулку біженцям, але "щоб приймати тих, хто має право, потрібно ефективніше боротися з тими, хто зловживає".
До Шенгенської зони входить 26 європейських держав, які підписали угоду в місті Шенгені (Люксембург) 1985 року. Шенгенська зона діє як єдина держава з прикордонним контролем на зовнішньому кордоні – під час в'їзду та виїзду із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх кордонах держав, що входять до цієї зони.
Гостра міграційна криза у Європі виникла у зв'язку з бойовими діями на Близькому Сході та в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року до Європи прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів. Як повідомила Міжнародна організація з міграції, 2016 року на континент перебралося 390,4 тис. мігрантів, 2017-го – 186,8 тис., 2018-го – 144,2 тис., із початку 2019-го – 18,4 тис.
Деякі країни, що входять до Шенгенської зони (Польща, Угорщина, Чехія та інші), відмовилися приймати біженців.