Макрон заявив, що відвідає Іран для обговорення ядерної проблеми
Франція вважає неефективним жорсткий тиск на Іран, який чинить президент США Дональд Трамп, заявив французький президент Еммануель Макрон.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що головною метою його візиту до Ірану стане налагодження "вимогливого діалогу" з офіційним Тегераном для обговорення ядерної проблеми. Про це він сказав у інтерв'ю телеканалу TF1.
Макрон висловив надію, що Іран залишиться в межах Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми. За словами французького лідера, зараз "потрібний момент", щоб вести "вимогливий діалог" із Тегераном.
Президент Франції не уточнив строків своєї поїздки.
До того ж, за його словами, Париж уважає неефективним жорсткий тиск на Тегеран, якого дотримується президент США Дональд Трамп. Водночас Макрон наголосив, що США залишаються союзником Франції щодо цього питання.
14 жовтня президент Франції запевнив лідера Ірану Хасана Рухані в готовності продовжувати виконання ядерної угоди, укладеної у 2015 році.
13 жовтня Трамп заявив, що Вашингтон не підтверджує повного дотримання Тегераном умов ядерної угоди, і оголосив про намір проконсультуватися із союзниками щодо того, як вийти з неї. Цього ж дня міністерство фінансів США занесло найупливовіший орган безпеки Ірану – "Корпус стражів ісламської революції" – і чотири компанії до санкційного списку у зв'язку з підтримкою ними тероризму.
Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні заявила, що ядерна угода – це багатостороння угода, яку було одноголосно схвалено в резолюції Ради Безпеки ООН, та Трамп не може її скасувати.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.
За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.
У травні 2017 року президент США заявляв, що Іран відповідає за нестабільність на Близькому Сході. За його словами, влада Ірану фінансує постачання озброєння і навчання загонів бойовиків, які "несуть руйнування і хаос".