Масове носіння масок може вберегти від другої хвилі епідемії коронавірусу – вчені
Використання захисних масок великою кількістю людей дасть змогу знизити поширення COVID-19 до контрольованого рівня, про це заявили вчені з Кембриджського університету.
Британські вчені провели математичне моделювання, за допомогою якого з'ясували, що повсюдне носіння захисних масок дасть змогу уникнути другої хвилі епідемії COVID-19 і знизить швидкість передання вірусу. Дослідження вчених університетів Гринвіча і Кембриджа опубліковано 10 червня в науковому журналі The Royal Society.
COVID-19 характеризується тим, що інфіковані люди можуть мимоволі заражати інших, зазначили вчені, які з'ясували переваги носіння масок.
У дослідженні підкреслено: навіть маски, виготовлені в домашніх умовах, можуть значно знизити швидкість передання вірусу, якщо достатня кількість людей носитиме їх у громадських місцях. Також, на думку авторів дослідження, носіння масок до появи симптомів захворювання удвічі знижує рівень зараження інших.
Масове використання масок і соціальне дистанціювання можуть стати прийнятним способом боротьби з пандемією та відновлення економічної активності до розроблення вакцини проти COVID-19.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у всьому світі коронавірусом інфіковано більш ніж 7,26 млн осіб, понад 411,8 тис. із них померло, а 3,39 млн одужали. Росія опинилася на третьому місці у світі після США і Бразилії за кількістю інфікованих.