Мей заявила, що Великобританія і ЄС майже домовилися про умови Brexit – ЗМІ
Як пише газета Financial Times, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила членам уряду, що умови Brexit майже погоджено з ЄС. За даними видання, Мей може погодитися з вимогою Брюсселя, що Північна Ірландія залишається "частиною єдиного ринку протягом перехідного періоду".
Прем'єр-міністр Великобританії зібрала ввечері 11 жовтня членів уряду і заявила, що Лондон і Брюссель майже погодили умови виходу Сполученого Королівства з Європейського союзу (Brexit), пише газета Financial Times.
За словами джерела, близького до переговорів, Мей ніколи не збирає уряду, щоб розповісти про перебіг діалогу з ЄС, – "це не в її стилі". Тому співрозмовник припустив, що "угоду практично завершено".
У повідомленні йдеться, що "ірландське питання", яке було перешкодою для укладення підсумкової угоди, близьке до врегулювання.
"Русская служба BBC" зазначала, що організація прикордонного та митного контролю на кордоні Ірландії з Північною Ірландією, що входить до Сполученого Королівства, – технічно найскладніше питання Brexit. Наразі між ними немає суворого прикордонного контролю. ЄС пропонував Великобританії залишити Північну Ірландію в єдиному економічному просторі з Ірландією і в такий спосіб уникнути введення повноцінного прикордонного контролю. Але Лондон не погоджувався на це і наполягав на варіанті, запропонованому урядом, – створенні єдиних правил торгівлі для ЄС і Великобританії, писала "Русская служба BBC" в іншому матеріалі. Водночас ЗМІ зазначали, що Лондон і Брюссель намагаються уникнути "жорстких кордонів" із камерами стеження, прикордонниками і митниками, але поки не знають, як про це домовитися.
Як заявила Мей членам уряду, вона може погодитися з вимогою Брюсселя, що Північна Ірландія залишається "частиною єдиного ринку протягом перехідного періоду". Financial Times пише, що це означало б перевірку промислових товарів та інших продуктів, які доправляють із континентальної Британії в Північну Ірландію.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом). Перехідний період, під час якого буде збережено торговельні зв'язки, має тривати до кінця 2020 року.
Мей у статті для Mail on Sunday, опублікованій 14 липня, закликала британців бути практичними і підтримати план уряду. За її словами, ця угода – найкраще, що може одержати країна. Вона також заявила про необхідність готуватися до того, що жодної угоди взагалі не буде.
Колишній міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон 2 жовтня закликав "викинути" план Терези Мей щодо умов Brexit. Екс-глава МЗС назвав його "обманом" і додав, що "це не повернення контролю, а втрата контролю" у переговорах із Євросоюзом.
За даними опитування телеканала Sky News, опублікованими 30 липня, 50% британців хочуть повторного референдуму щодо Brexit. 78% опитаних незадоволені роботою уряду під час переговорів про Brexit, лише 10% її схвалили.