Мер Міннеаполіса виступив проти розформування міського департаменту поліції
Слова мера Міннеаполіса Джейкоба Фрая про те, що він не підтримує повної ліквідації міського департаменту поліції, обурили протестувальників. Вони почали скандувати "Іди додому, Джейкобе!" і "Ганьба!".
Мер Міннеаполіса (штат Міннесота, США) Джейкоб Фрай 6 червня виступив проти пропозиції про розформування міського департаменту поліції через убивство афроамериканця Джорджа Флойда. Як повідомляє місцева газета Star Tribune, про це він заявив мітингувальникам, які прийшли до його будинку.
Слова мера обурили присутніх. Вони почали скандувати "Іди додому, Джейкобе!". Коли Фрай пішов зі сцени, протестувальники почали кричати "Ганьба!".
Згодом мер зазначав, що виступає проти розформування управління, бо багато людей, як і раніше, потребує допомоги поліції "у випадках домашнього насильства або інших найважчих ситуаціях".
Як зазначає Associated Press, громадські активісти роками критикували департамент поліції Міннеаполіса, звинувачуючи правоохоронців у расизмі й жорстокості. Агентство пише, що в новітній історії США є прецеденти повної ліквідації поліцейських управлінь через схожі скандали: 2000 року в Комптоні (штат Каліфорнія), 2012-го – в Камдені (штат Нью-Джерсі).
Афроамериканець Джордж Флойд загинув у Міннеаполісі 25 травня після жорсткого затримання поліцейськими. Судмедекспертиза підтвердила, що смерть настала внаслідок удушення (співробітник поліції коліном притиснув Флойда до асфальту, ставши йому на шию). Поліцейським, які брали участь у затриманні, згодом висунули обвинувачення.
Загибель Флойда спровокувала масові протести (іноді із заворушеннями й актами вандалізму) спочатку в Міннеаполісі, а потім і в усій країні.
Муніципалітет Міннеаполіса оголосив про початок розслідування фактів імовірних зловживань із боку поліції. 5 червня міська рада заборонила поліцейським використовувати будь-які задушливі прийоми або прийоми, що обмежують ділянку шиї. 7 червня дев'ятеро із 12 членів ради заявили, що проголосують за розформування департаменту поліції, щоб спільно із громадськістю створити нову модель системи безпеки.