Меркель і Макрон виступили за посилення санкцій проти КНДР
Радбез ООН і Євросоюз мають відреагувати на ядерні випробування КНДР "якомога рішучіше", уважає президент Франції Еммануель Макрон і канцлер ФРН Ангела Меркель.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон у телефонній розмові засудили випробування Північною Кореєю водневої бомби. Про це повідомляє прес-служба уряду ФРН.
"Остання провокація влади в Пхеньяні досягла нового виміру", – заявили політики.
На їхню думку, міжнародна спільнота – Радбез ООН і Євросоюз – має відреагувати на дії КНДР "якомога рішучіше".
Меркель і Макрон також виступили за посилення санкцій проти КНДР.
Із 2006 року Північна Корея провела п'ять ядерних випробувань, два з них минулого року.
У липні Північна Корея провела кілька запусків балістичних ракет.
29 серпня північнокорейська балістична ракета "Хвасон-12" пролетіла над Японією і впала в Тихому океані. Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав це "першим кроком у військовій операції в Тихому океані".
Увечері 29 серпня Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні закликала КНДР "негайно припинити ракетні запуски". Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що дії КНДР – "безпрецедентна загроза для нації".
Президент США Дональд Трамп, коментуючи запуск, зазначив, що світ дістав "останнє повідомлення КНДР", і воно було чітким і зрозумілим". Він додав, що після цього Вашингтон розглядає "всі варіанти" дій стосовно Північної Кореї.
Сьогодні державне агентство КНДР ЦТАК повідомило, що в країні розробили водневу бомбу.
Уночі в Північній Кореї стався землетрус. У Південній Кореї заявили, що він, імовірно, спричинений ядерним випробуванням. Пізніше в Північній Кореї повідомили про успішне випробування водневої бомби. Центральне телебачення КНДР оголосило, що заряд може бути поміщений на балістичну ракету.
У парламенті Південної Кореї заявили, що потужність випробуваної КНДР водневої бомби становить приблизно до 100 кілотонн.