Меркель застерегла Європу від посилення популістів

Меркель: Стало складніше переконати людей не забувати про "уроки минулого"
Фото: ЕРА

Через своє нацистське минуле Німеччина має бути особливо пильною у зв'язку зі зростанням популярності популістських партій, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель.

Через нацистське минуле країни Німеччина має бути більш пильною, коли йдеться про повернення до влади націоналістичних рухів по всій Європі. Про це канцлер Ангела Меркель заявила в інтерв'ю телеканалу CNN.

Меркель підкреслила, що популісти хочуть знищити основні європейські цінності, та висловила думку, що Німеччина має протистояти цьому явищу.

Канцлер Німеччини нагадала, що європейці підтримали популістські партії на виборах у Європейський парламент. Вона підкреслила, що популістів завжди потрібно розглядати "в контексті нашого минулого".

Говорячи про зростання націоналізму й расизму в Європі, Меркель підкреслила, що стало складніше переконати людей не забувати про "уроки минулого", але "їх потрібно викладати кожному новому поколінню".

У січні 2019 року європейські інтелектуали у відкритому листі попередили про небезпеку перемоги популістів на виборах у Європарламент.

Автори листа вважають, що якщо найближчим часом не з'явиться рух опору, результати голосування на виборах у Європарламент можуть виявитися найгіршими за всю історію і призведуть до зростання ксенофобії та антисемітизму в суспільстві.

26 травня у 21 країні Євросоюзу відбулися вибори у Європейський парламент.

Відповідно до проміжних даних, у Європарламент проходять Європейська народна партія – 180 мандатів, "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" – 146 мандатів, "Альянс лібералів і демократів за Європу" – 109, "Група зелених / Європейський вільний альянс" – 69, "Група європейських консерваторів і реформістів" – 59, "Група Європи націй і свободи" – 58, "Європа свободи і прямої демократії" – 54, "Конфедеративная група Європейських об'єднаних лівих – Ліво-зелені Півночі" – 39.

29 мандатів здобули кандидати, які не приєдналися до жодних політсил, вісім – незалежні кандидати.

The New York Times пише, що після підрахунку голосів популісти, імовірно, матимуть приблизно 25% із 751 місця в Європарламенті. На минулих виборах п'ять років тому вони здобули 20%.