Мешканці зруйнованого будинку в Магнітогорську створили петицію про переселення усіх, хто пережив вибух
Як стверджують автори петиції про розселення будинку на проспекті Карла Маркса, 164 у Магнітогорську, мешканцям страшно повертатися у свої квартири після вибуху, який стався 31 грудня. Крім того, на думку підписантів, вартість житла після вибуху різко впала.
Мешканці вцілілих квартир будинку №164 на проспекті Карла Маркса в Магнітогорську просять розселити їх. Про це йдеться у петиції на сайті Change.org, адресованій меру міста Сергію Бердникову.
Автор звернення Олексій Соколов, у якого в будинку №164 живе матір, стверджує, що тим, хто пережив вибух, страшно повертатися у квартири.
"Ті, хто пробував повернутися додому, не можуть перебувати тривалий час у своїх квартирах, де пережили такі страшні хвилини свого життя. Імовірно, вже ніхто і ніколи не зможе спокійно спати у решті квартир, де зовсім поруч загинули під завалами на морозі в муках десятки людей, для багатьох близько знайомих", – ідеться у зверненні.
Підписанти просять місцеву владу переглянути рішення про поділ будинку шляхом знесення сьомого і восьмого під'їздів і виділити всім мешканцям рівноцінні квартири для переселення.
"Зараз квартири в цьому будинку не можна буде продати і за половину їхньої реальної вартості. І всім, хто не має можливості купити інше житло, доведеться раз за разом переживати ті страшні хвилини ранку 31 грудня", – написав Соколов.
До вечора 7 січня петицію підписало 5930 осіб.
Крім того, багато мешканців висловили незгоду з ініціативою облаштувати поруч із обваленими під'їздами постійний меморіал.
"Люди обурюються: як ми будемо, виходячи з квартир, бачити його? Згадувати кожного дня про трагедію ніхто не хоче", – розповів "Радио Свобода" мешканець третього під'їзду Михайло.
За його словами, понад 50% його сусідів сказали, що виїхали зі своїх квартир назавжди.
У ніч на 31 грудня 2018 року в Магнітогорську прогримів вибух у житловому будинку, обвалився один із під'їздів 10-поверхового будинку. Головною версією трагедії розглядають вибух побутового газу.
Влада міста вирішила знести сьомий під'їзд, де стався вибух, і суміжний з ним восьмий. Усього у 10-поверхівці 12 під'їздів.
Експерти Магнітогорського інституту з проектування металургійних заводів провели обстеження постраждалого від вибуху будинку й постановили, що проживання в інших під'їздах безпечне.