Мілов: Понад 40 млн росіян від 40 років позбавили елементарної життєвої стратегії виживання
Більшості росіян передпенсійного віку буде дуже важко знайти роботу, уважає російський опозиційний політик Володимир Мілов.
У Росії немає роботи для більшості людей, які не зможуть вийти на пенсію після підвищення пенсійного віку. Таку думку висловив російський опозиційний політик, директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов у Facebook.
"У нас після досягнення людьми 40 років на них різко падає попит на ринку праці. Мене, наприклад, це не стосується... Але більшості – стосується, хоч оголошення про наймання відкрийте з обмеженнями за віком, хоч ознайомтеся з дослідженнями на цю тему", – розповів він.
На думку політика, після 40 років для більшості росіян основною життєвою стратегією стає "хоч якось дотягнути до пенсії".
"Якщо пенсію відсувають до 65... Ну, ви розумієте. Додаткові п'ять років у такому стані тягнути – це ого-го завдання. 65 років – це 20 років від піку заробітку", – підкреслив він.
Мілов додав, що для підвищення пенсійного віку в Росії потрібні конкуренція і розвинений ринок праці.
"Поки всього цього немає, а також влада не забезпечує людям нормальних здоров'я та екології, і вони фізично не можуть працювати до 60 років, відсувати пенсійний вік – підло. Тобто більше ніж 40 млн людей, які наближаються до 40 і старше, реально позбавили елементарної життєвої стратегії виживання", – підкреслив він.
Віку виходу на пенсію в Росії не змінювали з часів СРСР, він становить для чоловіків 60 років, для жінок – 55.
Із 1 січня 2019 року російський уряд планує підвищити пенсійний вік до 63 років для жінок і 65 років для чоловіків і ввести перехідний період цього підвищення – до 2028 року для чоловіків і до 2034 року для жінок.
Згідно з Глобальним пенсійним індексом, станом на 2017 рік РФ була однією з найгірших країн світу для пенсіонерів.