Мілов: Путін так довго тягнув із висуненням за рекомендацією політтехнологів
Президент Росії Володимир Путін не хотів втягуватися в активну президентську кампанію, щоб не відповідати за результати своєї попередньої роботи, уважає директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов.
Заява про висунення президента Росії Володимира Путіна на новий президентський строк, оприлюднена лише 6 грудня, не має політичного підтексту. Таку думку висловив російський опозиційний політик, директор Інституту енергетичної політики Володимир Мілов у Facebook.
"Це просто рекомендація політтехнологів, яка збігається з його власним небажанням втягуватися в активну кампанію і відповідати за результати своєї минулої "роботи", – зазначив опозиціонер.
Мілов пояснив, що Путін, по-перше, хотів максимально довго залишатися "над боротьбою", поки "якісь мутні особи" лаялися і "рвалися до трону".
"Політтехнологічна причина №2 – входження в кампанію, як не крути, передбачає хоча б мінімальною мірою необхідність відповідати за минулі справи і розповідати плани на майбутнє. Та які звіти і плани, ви що, не царська це справа, у мене тут справа Асад, зліва Ротенберг і ще якийсь цей Трамп прилип", – продовжив він.
Третьою причиною затримки з висуненням, на думку політика, стало бажання президента "понагнітати невизначеність ситуації", коли в нього на руках були всі козирі.
"Це взагалі вигідна тактика. Збити приціл у противників, усякі солов'ї там заливаються, що "він не піде, буде наступник", розфокусувати противника, змусити понервувати", – зазначив Мілов.
Він додав, що, незважаючи на політологічні розрахунки, висунення президента мало "гранично убогий" вигляд.
"Уся цінність його "політтехнологів" розбивається об ось цей повністю казенний совковий підхід – насильно зігнати робітників на заводі (бл...дь, робітників на заводі! ну хоч би в "Яндексі" або "Касперському" оголосив про висунення!) і змусити їх кричати "Аллаху акбар" – і ось це типу мають розглядати як мегакруте висунення, яке всіх конкурентів зітре в порошок", – підкреслив опозиціонер.
Мілов додав, що народ буде сміятися над висуненням Путіна.
"Ми це ще в 1970-х бачили. Загалом, театральна пауза закінчилася пшиком", – підсумував політик.
Путін заявив про намір брати участь у виборах глави держави у 2018 році 6 грудня. "Я буду висувати свою кандидатуру на посаду президента Російської Федерації", – сказав він на мітингу-концерті, присвяченому 85-річчю Горьківського автомобільного заводу.
Президентські вибори у РФ пройдуть 18 березня 2018 року. До Путіна про плани висунення заявили журналістка Ксенія Собчак, лідер КПРФ Геннадій Зюганов, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, бізнесмен Сергій Полонський, журналістка Катерина Гордон і російський блогер нігерійського походження Самсон Шоладемі та інші кандидати.
Опозиціонеру Олексію Навальному, який оголосив про рішення брати участь у виборах президента Росії, не дозволили офіційно зареєструватися кандидатом через судимість. Голова Центральної виборчої комісії РФ Елла Памфілова заявила, що Навальний зможе взяти участь у виборах у 2018 році, тільки якщо змінять законодавство.