Москва намагається вигадати бодай щось, щоб підтримати гостроту сприйняття українського питання – політемігрант із РФ Курносова
Потоки російської брехні про Україну працюють уже не так ефективно, як раніше, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" політемігрант із РФ, експерт міжнародного аналітичного центру з боротьби з кремлівською пропагандою Continental European Union club Ольга Курносова.
Ініціатива Держдуми Росії розглянути законопроект про позбавлення громадянства засуджених за тероризм і доповнити нормою, згідно з якою українці можуть публічно зрікатися свого громадянства заради отримання російського паспорта, пов'язана зі спробами влади РФ відвернути увагу росіян від провалу на саміті G20, що пройшов у Гамбурзі, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" політемігрант із РФ, експерт міжнародного аналітичного центру з боротьби з кремлівською пропагандою Continental European Union club Ольга Курносова.
"Ідея публічно відмовлятися від українського громадянства могла виникнути у влади РФ давно. У них є якісь "консерви", які відкривають у разі необхідності. Саміт "Великої двадцятки" був для Росії абсолютно провальним. І США, і Франція з Німеччиною єдині у своїх позиціях: у зриві Мінських домовленостей винна Росія, а всі окуповані території потрібно повернути під контроль України. Тому обговорення маячні з публічною відмовою від українського громадянства – спроба відвернути увагу росіян від провалу на G20", – зазначила Курносова.
Вона акцентувала на тому, що російська пропаганда, яка розповідає про події в Україні, стає менш ефективною.
"Потоки російської брехні про Україну працюють уже не так, як раніше. Люди починають прозрівати і розуміти, що всі казки про бандерівців, фашистів і переслідування через російську мову – це маячня. Тому Москва намагається вигадати бодай щось, щоб підтримати гостроту сприйняття українського питання. Дві основні теми на російських ток-шоу – це США й Україна: як американці хочуть захопити Росію і як усе погано в Україні. Людям розповідають, що США вже захопили Україну, щоб напаскудити РФ. Хай там що, їм потрібні нові теми для обговорень. Ось вони і вигадали цю історію з громадянством. Не знаю, щоправда, наскільки їм цього вистачить", – підкреслила Курносова.
Законодавство України забороняє мати подвійне (і більше) громадянство, проте жодних санкцій за це не передбачено. У березні президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради проект змін до закону "Про громадянство". Згідно з документом, особу, яка добровільно набула громадянства іноземної держави, уважатимуть такою, що підпадає під дію вимоги про припинення українського громадянства.
6 червня президент РФ Володимир Путін на зустрічі зі спікером Держдуми В'ячеславом Володіним запропонував запровадити церемонію складання клятви чи присяги для тих, хто набуває російського громадянства. 30 червня робоча група Державної думи РФ визначилася з текстом присяги, який подали для експертного доопрацювання.