Мусульмани індійської частини Кашміру вийшли на акцію протесту, поліція застосувала сльозогінний газ
5 серпня в Індії оголосили про скасування автономного статусу штату Джамму і Кашмір, у регіоні вимкнено інтернет і телефонний зв'язок. 16 серпня десятки тисяч людей вийшли на демонстрацію проти дій влади Делі.
16 серпня десятки тисяч людей вийшли на антиурядові демонстрації в індійському штаті Джамму і Кашмір, який переважно населяють мусульмани. Про це повідомляє AFP.
Наймасовіші виступи відбулися в літній столиці штату Срінагарі. Маніфестації почалися після п'ятничної молитви.
Водночас влада, як і 9 серпня, закрила багато мечетей у штаті.
Демонстранти кидали в поліцейських каміння, силовики застосували пневматичні рушниці і сльозогінний газ для розгону акції.
Маніфестанти вимагали повернути Джамму і Кашміру автономні права.
Індійська влада 12 днів тому вимкнула у штаті інтернет і телефонний зв'язок. Постійний представник Індії при ООН Саїд Акбаруддін назвав вимкнення розумним, додавши, що стаціонарний телефонний зв'язок буде ввімкнено вже 16 серпня. Водночас влада штату не називає термінів увімкнення мобільного зв'язку та інтернету, заявляючи про терористичну загрозу.
5 серпня в Індії оголосили про припинення дії ст. 370 конституції, яка передбачала автономний статус штату Джамму і Кашмір. У відповідь у Пакистані заявили про відкликання свого посла з Делі й вислали з країни посла Індії.
8 серпня в Ісламабаді вирішили припинити залізничне сполучення з Індією, скасувавши єдиний міждержавний "експрес дружби". 11 серпня Пакистан повністю перервав транспортне сполучення з Індією.
Пакистанський прем'єр Імран Хан звинуватив Делі у спробі провести етнічні зачищення у Джамму і Кашмірі.
Окрім того, заблоковано двосторонні торговельні угоди.
Прикордонний регіон Кашмір, населений переважно мусульманами, є предметом територіальних спорів між Індією та Пакистаном. Від моменту здобуття незалежності від Великобританії у 1947 році Індія та Пакистан вели за Джамму і Кашмір кілька воєн.