Мусульмани в Росії вийшли на протести через насильство у М'янмі

Протягом минулого тижня в сутичках у М'янмі загинуло приблизно 400 осіб
Фото: ЕРА

Міністерство закордонних справ Росії 3 вересня закликало всі втягнуті в сутички на північному заході М'янми сторони до якнайшвидшого налагодження діалогу. Через спалах насильства з М'янми втекло приблизно 73 тис. представників народності рохінджа.

У центрі Москви біля посольства М'янми на вулиці Велика Нікітська 3 вересня пройшла акція протесту мусульман, повідомляє "Дождь".

Присутні виступали на підтримку мусульман, яких переслідує військовий уряд М'янми. Протестувальники скандували "Аллаху Акбар".

За даними РБК, співробітники поліції не втручались у події, незважаючи на те, що акцію не було узгоджено з місцевою владою.

Російський блогер Ілля Варламов повідомив на своєму сайті, що заклики зібратися на мітинг перед посольством М'янми в Москві 2 вересня почали поширювати в соцмережах. За його словами, так мітингувальники хочуть "прорвати інформаційну блокаду та привернути увагу до того, що зараз відбувається в М'янмі".

За інформацією "Интерфакса", десятки протестувальників підписали петицію, що засуджує ситуацію з мусульманами в М'янмі. Документ передадуть до посольства.

Аналогічна акція пройшла в Махачкалі, повідомило РИА "Дербент". В акції взяло участь приблизно 200 осіб.

Акція на підтримку жителів М'янми має відбутися 4 вересня в Чечні, повідомляє телеканал "Грозный". Зазначають, що в акції візьмуть участь тисячі жителів Чечні та гості регіону.

3 вересня міністерство закордонних справ Росії закликало всі втягнуті в сутички на північному заході М'янми сторони до якнайшвидшого налагодження конструктивного діалогу.

У відомстві підкреслили, що "уважно стежать за ситуацією в Ракхайнській національній області М'янми", а також висловили занепокоєння "повідомленнями про бойові зіткнення, що призвели до жертв як серед мирного населення, так і силових структур уряду", і різким погіршенням гуманітарної ситуації в регіоні.

Загострення ситуації в М'янмі почалося після того, як 25 серпня члени створеної у жовтні 2016 року "Армії порятунку рохінджа Райкхану" провели скоординовану атаку на кілька поліцейських постів і базу м'янманської армії. Загинуло 11 силовиків і 77 повстанців, за даними ЗМІ. Після цього війська військового уряду М'янми почали антитерористичну операцію. В результаті із країни втекло приблизно 73 тис. представників народності рохінджа, повідомила Reuters представниця управління верховного комісара ООН у справах біженців Вівіан Тан. Протягом минулого тижня в сутичках і в результаті дій військових загинуло близько 400 осіб, зазначає агентство.