На Донбасі знайшли мертвим зниклого безвісти агента ФБР – ЗМІ
28-річного позаштатного співробітника Федерального бюро розслідувань США Білла Рейлі жорстоко вбили, його тіло знайшли в липні 2015 року на тимчасово окупованій території Донбасу, у водосховищі біля села Дібрівка Донецької області, пише The Wall Street Journal. За даними газети, він поїхав на Донбас для "дослідження" бойовиків "ДНР".
У 2015 році на тимчасово окупованій території Донбасу знайшли вбитим 28-річного Білла Рейлі – позаштатного співробітника Федерального бюро розслідувань США, який працював під прикриттям. Про це йдеться в розслідуванні газети The Wall Street Journal, опублікованому 11 жовтня.
Журналісти з'ясували, що Рейлі поїхав на Донбас 2015 року, після того як було збито Boeing, який виконував рейс МН17.
За даними газети, 15 травня 2015 року він прилетів до Москви, де зустрівся з Михайлом Полинковим, учасником ростовського сепаратистського руху "Новоросія", який займався вербуванням найманців. 25 червня агент ФБР нібито спробував перетнути кордон України з російськими найманцями. Після цього він припинив виходити на зв'язок, ідеться в розслідуванні.
Рейлі було жорстоко вбито, з'ясували журналісти за чотири роки після його смерті.
Сім'я агента розпочала його пошуки в серпні 2015 року, вони не мали результатів до листопада 2018-го, коли батькам Рейлі повідомили, що тіло їхнього сина знайшли в липні 2015 року на тимчасово окупованій території Донбасу, у водосховищі біля села Дібрівка Шахтарського району Донецької області.
Співробітника ФБР поховали в Шахтарську, батьки забрали його тіло і перепоховали в Детройті у квітні 2019-го.
Як пише газета, у свідоцтві про смерть Рейлі сказано, що причиною його загибелі стали "проникні ножові поранення в ділянку грудної клітки".
Видання зауважує, що у ФБР зараз заперечують причетність до відрядження свого працівника і називають його поїздку самовільною. Вербувальник "Новоросії" заявив після публікації розслідування, що Рейлі нібито живий, а до його зникнення причетні "росіяни з контори".
Однак, за даними The Wall Street Journal, куратор агента – Тім Рейнтджес – попросив Рейлі "зайнятися дослідженням" бойовиків "ДНР" у день падіння малайзійського Boeing. Тоді ж американець дізнався, що його прадід був родом із Донбасу. Агент повідомив батькам, що поїде до Росії. Крім того, він заповнив анкету так званого добровольця "Новоросії".
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до якої входять представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ. Версії про причетність українських військових до катастрофи слідчі відкинули.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув у район Сніжного Донецької області з Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17: колишньому "міністру оборони" угруповання "ДНР" Ігореві Гіркіну, ексголові розвідки "ДНР" Сергієві Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову, які є громадянами РФ, а також громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.
8 жовтня парламент Нідерландів проголосував за розслідування ролі України в катастрофі MH17. Згідно з рішенням парламенту, Нідерланди вивчать питання, чому Україна не закрила повітряного простору 2014 року, коли було збито літак.