На російських держканалах стали рідше згадувати Крим і війну на Донбасі
Інтерес до пов'язаних з Україною тем на російських пропагандистських каналах, за даними "Медиалогии", протягом чотирьох років знизився в рази.
Теми, пов'язані з анексією Криму і війною на Донбасі, усе рідше обговорюють на російських федеральних каналах. Про це свідчать дані "Медиалогии", які наводить видання "Коммерсантъ".
За даними експертів, інтерес до пов'язаних з Україною тем протягом чотирьох років упав у рази. Водночас вони не відкидають, що тематику все ще можуть просувати свідомо.
Термін "кримська весна" на федеральних каналах РФ ("Россия 1", "Россия 24", "Первый канал", ТВЦ, НТВ і РЕН ТВ) згадують переважно в річницю анексії, хоча ці показники знижуються з кожним роком.
У березні 2016 року на федеральних каналах "кримську весну" згадали 141 раз, за рік – 76, а у 2018 році – лише 27 разів. У березні 2013 року Крим на федеральних телеканалах згадали приблизно 5 тис. разів. Відтоді більше ніж тисячу разів на місяць про нього говорили у 2016 році, а в середньому за місяць цей показник упав до 400–600 разів.
Термін "російська весна" майже не згадували з березня 2014 року. Про Донбас з осені 2014 року до осені 2015 року згадували до 2,6 тис. разів на місяць. Останній сплеск згадок війни на Донбасі фіксували в лютому–березні 2017 року (1–1,8 тис. разів). А в середньому про Донбас говорять 300–400 разів на місяць. Також із весни 2017 року знизилася кількість згадок про Донецьку та Луганську "народні республіки".
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією і проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року. Від цього часу урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї почалася операція Об'єднаних сил.