На територію РФ повернуто 450 тис. тонн забрудненої нафти – "Белнефтехим"
Згідно з планом, прокачування нафти в західному напрямку має становити в червні 65 тис. тонн на добу, зазначили в "Белнефтехиме".
У Росію перекачали 450 тис. тонн неякісної нафти, яка раніше потрапила до Білорусі нафтопроводом "Дружба". Про це 9 червня поінформував концерн "Белнефтехим".
"Білоруський оператор магістрального нафтопроводу ВАТ "Гомельтранснефть Дружба" виконав низку етапів дорожньої карти технічних заходів щодо витіснення нафти, що містить хлорорганіку, у двох нитках трубопроводу "Дружба" від Мозиря до кордону з Польщею. Реверсом на територію РФ повернуто 450 тис. тонн забрудненої нафти, її було заміщено нафтою, що відповідає ДСТУ", – ідеться в повідомленні.
У "Белнефтехиме" зазначили, що ввечері 8 червня на прикордонній польській перекачувальній станції "Адамове" отримали чисту нафту.
"Після перевірки якості нафти ухвалено рішення про відновлення транзитного транспортування нафти в напрямку НПЗ Польщі та Німеччини 9 червня 2019 року. Згідно з планом-графіком руху нафти, в червні в західному напрямку заплановано щодобове прокачування в обсязі 65 тис. тонн", – розповіли в концерні.
Транзит нафти у бік України відбувається за графіком, підкреслили в "Белнефтехиме".
19 квітня "Белнефтехим" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом "Дружба" з Росії. 22 квітня Мозирський НПЗ було виведено з ладу через неякісну російську нафту. 23 квітня Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів із РФ в Україну, Польщу та країни Балтії.
У ніч на 24 квітня Польща на невизначений строк зупинила транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба", 25 квітня до такого самого кроку вдалася Україна.
За попередньою оцінкою, обсяг неякісної нафти в трубопроводах системи "Дружба" на ділянках у Росії, Білорусі, Україні та Польщі становив приблизно 5 млн тонн.
Україна відновила транзит нафти в країни ЄС 21 травня, Польща має намір відкрити свою ділянку трубопроводу 10 червня.
За підрахунками агентства Bloomberg, нафтокомпанії і переробні підприємства можуть зазнати понад $1 млрд збитків від некондиційної російської нафти.
У міненерго РФ оцінили збитки від брудної російської нафти в нафтопроводі "Дружба" менш ніж на $100 млн.