На виборах у перуанський парламент друге місце посіла релігійна партія. До виборів її називали "групкою ексцентричних фанатиків"
На дострокових парламентських виборах у Перу друге місце посіла партія “Сільськогосподарський народний фронт“, яку заснувала релігійна організація Los Israelitas.
За результатами позачергових виборів у Перу в парламент уперше пройшла партія "Сільськогосподарський народний фронт" (Frepap), яку заснували послідовники релігійної організації Los Israelitas. Про це свідчать результати попереднього підрахунку голосів, повідомило 29 січня перуанське видання El Comercio.
За результатами опрацювання 99,1% бюлетенів, п'ятивідсотковий бар'єр подолало дев'ять партій. Перше місце посідає партія Acción Popular (“Народна дія“) з 10,31% (приблизно 1,3 млн голосів); партія Frepap набрала 8,27% (1,07 млн голосів). Остання у трійці лідерів – партія Podemos Perú (8,06%, або 1,04 млн голосів).
Як пише видання The Guardian, результат "Сільськогосподарського народного фронту", який сприймали як "групку ексцентричних фанатиків із малоймовірними виборчими перспективами", став несподіванкою.
Коментуючи попередні результати виборів, директорка школи політичних наук у лімському університеті імені Антоніо Руїса де Монтоя Андріана Уррутіа заявила, що набрати голоси релігійній партії допомогла нетипова виборча кампанія, яку проводили у провінції.
За словами експертки, цим вони домоглися набагато більшого, ніж партії, що займаються агітацією в соціальних мережах. Уррутіа підкреслила, що результат голосування продемонстрував рівень невдоволення електорату.
“Перуанці, втомлені від хабарів і політики, думають, що релігійні люди не крастимуть і не братимуть хабарів“, – вважає експертка.
Один із лідерів партії "Сільськогосподарський народний фронт" Вілмер Кейллахуа після оприлюднення попередніх результатів заявив, що його партія скасує депутатську недоторканність і не буде об'єднуватися з іншими політичними силами.
Підтверджуючи репутацію радикальних захисників традиційних гендерних ролей, Кейллахуа заявив, що активність партії буде спрямовано на "моралізацію політики".
Парламентські вибори в Перу відбулися за чотири місяці після розпуску парламенту. 26 січня президент республіки Мартін Віскарра закликав співгромадян виявити "любов до країни і проголосувати на виборах". Як повідомляє видання Latino Rebels, у Перу за неявку на виборчі дільниці передбачено штраф у розмірі $26 – це 10% від середньої зарплати в Перу.
У перуанський парламент увійдуть 130 депутатів, повноваження яких будуть дійсними до президентських і парламентських виборів, запланованих на 2021 рік. Парламентарії, обрані у 2020 році, не зможуть балотуватися в парламент нового скликання.
Релігійну організацію Los Israelitas заснував у 1968 році Ієзуїл Атаукузі, який проголосив себе "Христом Заходу". Після смерті Атаукузі у 2000 році його тіло помістили у скляну капсулу в очікуванні воскресіння. Члени релігійної організації носять білий вільний одяг, чоловіки не стрижуть волосся, а жінки покривають голови хустками.