Нафта Brent подешевшала до $74 на тлі рішення ОПЕК+ збільшити видобуток

Нафта знову дешевшає
Фото: ЕРА

Після ухвалення країнами ОПЕК рішення тимчасово наростити видобуток нафти ціна на неї почала зростати, але 25 червня різко впала.

25 червня вартість серпневих ф'ючерсів на нафту марки Brent різко впала на тлі ухвалення країнами ОПЕК і кількома державами, що не входять в організацію, тимчасово наростити видобуток, свідчать дані Лондонської біржі.

22 червня, коли країни ОПЕК домовилися про це на засіданні у Відні, ціна почала зростати й становила $75,81 за барель. У суботу, 23 червня, члени ОПЕК і держави-експортери, що приєдналися до них, підписали угоду про збільшення видобутку на 1 млн барелів на добу. 25 червня ціна на нафту Brent різко впала. Станом на 10.00 вартість бареля становила $74,08.

Нафта WTI 25 червня також подешевшала, але не так суттєво, свідчать дані Нью-йоркської товарної біржі. 22 червня вартість серпневих ф'ючерсів нафти цієї марки зросла до $69,36 за барель. Станом на 10.00 25 червня ціна становила $68,41.

Портал Investing зазначає, що ціни спочатку підскочили, оскільки зростання пропозиції виявилося меншим, ніж очікували інвестори.

Наприкінці листопада 2016 року Організація країн – експортерів нафти вирішила скоротити видобуток на 1,2 млн барелів – до 32,5 млн на день, після чого нафта подорожчала. Рішення ОПЕК зобов'язалося виконувати кілька великих виробників нафти, що не входять до картелі, зокрема й Росія.

У травні 2018 року Саудівська Аравія збільшила видобуток нафти на 100 тис. барелів на добу.

У першій половині травня нафта дорожчала на тлі повідомлень про вихід США з ядерної угоди з Іраном. 17 травня вартість Brent перевищила $80 за барель вперше з листопада 2014 року, однак у другій половині місяця почала падати.

22 червня на засіданні у Відні члени ОПЕК ухвалили рішення про підвищення ліміту видобутку. 23 червня вони і держави-експортери, що приєдналися до них, підписали угоду про збільшення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу. Із такою ініціативою виступали Росія та Саудівська Аравія.