Найбільш імовірним місцем другого саміту Трампа та Кім Чен Ина є Ханой
Чиновники Держдепартаменту США у В'єтнамі погоджують графік переговорів президента Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, стверджує газета Munhwa Ilbo.
Найбільш імовірним місцем проведення другого американсько-північнокорейського саміту є столиця В'єтнаму Ханой. Про це 7 січня повідомила південнокорейська газета Munhwa Ilbo з посиланням на джерела у Вашингтоні та Сеулі.
За її даними, чиновники Державного департаменту США прибули в Ханой, щоб узгодити з північнокорейськими дипломатами графік переговорів лідера КНДР Кім Чен Ина з американським президентом Дональдом Трампом. Дату зустрічі ще уточнюють.
В'єтнам підтримує тісні контакти як зі США, так і з КНДР, зазначає видання. Дипломатичні відносини з Вашингтоном Ханой відновив у 1995 році, за 20 років після закінчення війни, яка привела до встановлення влади комуністів.
Відносини В'єтнаму з КНДР ускладнилися після вбивства у 2017 році Кім Чен Нама, брата Кім Чен Ина. Слідство встановило, що до замаху була причетна в'єтнамська громадянка. Однак у листопаді 2018 року в Ханої відбулися переговори міністрів закордонних справ, після яких контакти двох країн нормалізувалися, пише південнокорейська газета.
Імовірними місцями зустрічі Трампа з Кім Чен Ином також називали Індонезію, Монголію, штат Гаваї та демілітаризовану зону між Південною та Північною Кореєю.
12 червня 2018 року Трамп і Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч тет-а-тет на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся того самого дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила відданість повній денуклеаризації Корейського півострова.
У серпні держсекретар США Майк Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов'язанням щодо денуклеаризації.
Наприкінці вересня міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо заявив, що Північна Корея не може відмовитися від своєї ядерної зброї "в односторонньому порядку", без гарантій безпеки з боку Сполучених Штатів. За його словами, санкції США посилюють недовіру Пхеньяна.
15 грудня Трамп заявив, що в переговорах між Вашингтоном і Пхеньяном намітився прогрес і він із нетерпінням чекає зустрічі з Кім Чен Ином.
Під час новорічного звернення до нації глава КНДР сказав, що готовий зустрітися з Трампом "у будь-який час", але підкреслив, що в разі невиконання США своїх обіцянок КНДР піде "іншим шляхом".