Напередодні розстрілу Джемаля і його групу не пустили на базу, де, імовірно, перебувають найманці ПВК "Вагнер" – колега
Журналіст Орхан Джемаль і його знімальна група не змогли потрапити на військову базу в ЦАР без акредитації. Вони вирушили на зустріч із консультантом із місії ООН і дорогою загинули, розповіла заступник головного редактора "Центру управління розслідуваннями" Анастасія Горшкова.
Загиблі в Центральноафриканській Республіці російські журналісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко та Олександр Расторгуєв планували відвідати базу на території маєтку Беренго, де можуть перебувати найманці приватної військової кампанії "Вагнер". Про це телеканалу "Дождь" розповіла заступник головного редактора "Центру управління розслідуваннями" (ЦУР) Анастасія Горшкова.
За її словами, до столиці ЦАР Бангі журналісти приїхали 28 липня. Наступного дня вони вирушили на базу в Беренго, однак туди їх не пустили без акредитації міністерства оборони. На базі переписали дані журналістів і сказали, що акредитацію можуть дати за п'ять днів.
30 липня Джемаль і його колеги запланували зустріч із фіксером (консультант, який допомагає в організації зйомок) із місії ООН на ім'я Мартін. Він перебував у місті Бамбарі, за 400 км від Бангі. Горшкова розповіла, що водія, який возив журналістів у ЦАР, рекомендував Мартін.
29 липня біля готелю журналістів зустріло двоє поліцейських, які заявили, що використання Джемалем, Расторгуєвим і Радченком знімальної апаратури є незаконним. Вони вимагали від них хабара в розмірі $100–120, журналісти заплатили необхідну суму.
Водій перекладав вимоги про хабар. У ЦУР запитали у журналістів, чи впевнені вони, що водій і поліцейські не у змові. На це журналісти, за словами Горшкової, відповіли, що не схоже.
Водій заявив, що шлях до Бамбарі може тривати приблизно півтора дні через блокпости і погану дорогу. Із собою в журналістів було приблизно $8,5 тис. готівкою й апаратура, зокрема дві дорогі камери. Вони мали вийти на зв'язок увечері 31 липня.
31 липня стало відомо про загибель Джемаля, Радченка і Расторгуєва. Однією з версій нападу на них є грабіж, писало агентство "Интерфакс". Мер міста Сібю Анрі Депеле заявив, що знімальну групу розстріляли із засідки.
Із 2013 року в ЦАР триває громадянський конфлікт. У червні 2018 року французька газета Le Monde писала, що військовий контингент із Росії прибув у країну для захисту президента Центральноафриканської Республіки Фостена-Арканжа Туадери. "Новая газета" стверджувала, що до складу контингенту входять найманці з ПВК "Вагнер".