Національний суд Іспанії заарештував вісьмох членів уряду Каталонії
Керівникам і міністрам женералітату Каталонії інкримінують підготовку заколоту і розтрату бюджетних коштів, суддя вимагає тримання під вартою вісьмох із дев'яти обвинувачених.
Національний суд Іспанії ухвалив узяти під варту вісьмох членів колишнього уряду Каталонії до розгляду по суті позову прокуратури щодо підготовки ними сепаратистського заколоту. Про це повідомляє видання El Pais.
Прокуратура королівства також обвинувачує каталонських чиновників у розтраті бюджетних коштів.
Суддя Кармен Ламела розпорядилася щодо негайного арешту всіх членів женералітату, які прибули на слухання у Мадрид, окрім колишнього радника уряду Каталонії з питань підприємництва Санті Віли, який подав у відставку напередодні проголошення незалежності регіону. Вілу звільнили під заставу в розмірі €50 тис.
Серед заарештованих – віце-президент женералітату Каталонії Уріол Жункерас і офіційний представник женералітату Жорді Турулль.
Суддя аргументувала запобіжний захід у вигляді арешту тим, що за злочини, про які йде мова в позові прокуратури, передбачено тривалі тюремні терміни, а також тим, що відсторонений глава каталонського уряду Карлес Пучдемон і четверо його соратників на слухання до Мадриду не прибули.
27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії.
У відповідь Сенат Іспанії дозволив уряду країни ввести в Каталонії пряме правління. Сенатори проголосували за активацію статті 155 конституції, яка дає можливість вжити примусових заходів щодо виконання Каталонією своїх конституційних зобов'язань.
Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив, що парламент Каталонії розпущено, нові вибори призначено на 21 грудня. Також він позбавив повноважень уряд Каталонії і його главу Пучдемона.
28 жовтня Мадрид позбавив Каталонію автономії і взяв на себе відповідальність за управління регіоном. Главою Каталонії влада Іспанії призначила заступника глави уряду країни Сорайю Саенс де Сантамарію.
Пучдемон 28 жовтня сказав, що не згоден із рішенням влади Мадрида відправити його у відставку, і закликав до "демократичної опозиції". Він виїхав до Бельгії, де заявив, що в іспанського суду немає підстав для обвинувачень членів його кабінету у спробі перевороту, і додав, що залишатиметься в Брюсселі доти, доки не матиме гарантій "чесного судового процесу".
Влада Каталонії заявляла, що 1 жовтня на референдумі відділення регіону від Іспанії підтримало 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців становила 43%. Під час зіткнень із силами правопорядку, які заблокували частину виборчих дільниць, постраждало 893 людини.