"Не хочу ні труни, ні похорону". Хорватський генерал, який випив отруту в Гаазі, залишив заповіт

Знайдено передсмертний лист Праляка
Фото: EPA

Текст прощального листа, складеного два роки тому, дає змогу припустити, що генерал Слободан Праляк планував самогубство, пише хорватське видання Večernji list.

Хорватський генерал Слободан Праляк, який випив отруту на засіданні Гаазького трибуналу, імовірно, планував самогубство. Про це повідомляє хорватське видання Večernji list.

У будинку Праляка в Загребі зберігався закритий конверт з інструкцією відкрити у разі раптової смерті генерала.

Згідно з інформацією видання, Праляк написав прощального листа два роки тому.

Після того як стало відомо про самогубство, його дружина Качуша Бабич і діти відкрили конверт.

У листі Праляк висловив побажання, щоб після смерті його тіло кремували у присутності членів родини і найближчих друзів, а потім попіл розвіяли над меморіальним кладовищем Мірогой у Загребі.

Джерело, ознайомлене зі змістом листа, навело цитату з нього: "Не хочу ні труни, ні похорону".

На думку співрозмовника газети, Праляк розумів, що його суїцид може поставити у складне становище уряд, тому заздалегідь відмовився від державних почестей під час поховання.

Окрім того, він, мабуть, не бажав, щоб його могила коли-небудь стала об'єктом поклоніння.

29 листопада трибунал підтвердив вирок, винесений у 2013 році Праляку і ще двом представникам Хорватії за воєнні злочини, скоєні під час війни у Боснії і Герцеговині. Після оголошення рішення трибуналу генерал заявив: "Слободан Праляк – не воєнний злочинець, із презирством відкидаю ваш вердикт".

Потім він випив із флакона якусь рідину і сказав своїм адвокатам, що в ньому була отрута.

За кілька годин він помер у одній із лікарень Гааги.

У прокуратурі Нідерландів повідомили, що Праляк ужив “смертельно небезпечний хімікат".

У 2013 році Праляка і ще п'ятьох військових керівників Хорватії визнали винними у злочинах проти людяності, скоєних під час війни у Боснії і Герцеговині у 90-х роках. Генерала засудили до 20 років в'язниці.

Праляка та його соратників обвинувачують у переслідуваннях, убивствах і депортації мусульман, а також руйнуванні Старого мосту у Мостарі, побудованого за часів Османської імперії.