Незважаючи на нові санкції, у Кремлі досі сподіваються на виконання Трампом обіцянок щодо покращення відносин із РФ – Bloomberg
Багато хто у Кремлі скаржиться на те, наскільки непередбачуваною є політика Вашингтона, зазначає Bloomberg.
Незважаючи на введення Вашингтоном нових санкцій проти Росії, російські чиновники далі сподіваються, що президенту США Дональду Трампу вдасться виконати свої обіцянки стосовно поліпшення відносин із РФ, написало 16 серпня агентство Bloomberg із посиланням на наближених до російського керівництва чиновників.
У Кремлі впевнені, що Трамп щиро хоче відродити зв'язки з Москвою, якщо йому вдасться дістати "політичне вікно можливостей" для цього.
Водночас у Росії розуміють, що хоча такі санкції, як, наприклад, проти Ірану, їй не загрожують, фінансова й економічна ізоляція країни триватиме роками та може посилитися, зазначає Bloomberg. У матеріалі йдеться, що Кремль чимдуж намагається встигати за швидко змінюваною політикою Вашингтона та багато скаржаться на її непередбачуваність.
Агентство підкреслює, що російські чиновники з оптимізмом поставилися до саміту Трампа з його російським колегою Володимиром Путіним 16 липня в Гельсінкі, але ейфорія зникла після негативної реакції на зустріч із боку американських політиків.
16 липня в Гельсінкі Трамп та Путін спілкувалися тет-а-тет дві години 10 хвилин. Після зустрічі були переговори в розширеному складі. Потім відбулася спільна прес-конференція президентів, на якій вони розповіли, що обговорювали ситуацію в Сирії, Україні, Ірані, а також питання можливого втручання РФ в американські вибори.
На прес-конференції Трамп сказав: "Президент Путін каже, що це зробила не Росія. Я не бачу причин, чому це має бути вона". Цей коментар викликав обурення у США, із критикою президента виступили навіть його однопартійці-республіканці. Наступного дня Трамп заявив, що обмовився, коли сказав про брак підстав вважати РФ винною у втручанні в американські вибори 2016 року.
За даними американської розвідки, результати липневої зустрічі перевершили очікування Москви.
Трохи більше ніж за місяць після саміту президентів США анонсували нові санкції проти Росії за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку у Великобританії. Конкретний список санкцій влада США поки що не опублікувала, але обмеження вводять на підставі американського закону про контроль хімічної та біологічної зброї від 1991 року. Цей документ передбачає, що Вашингтон повинен припинити надавати гуманітарну та фінансову допомогу, заборонити продаж озброєння й експорт пов'язаних із нацбезпекою технологій країні, яка застосувала хімічну зброю.
The Washington Post пише, що заборонено буде експорт до Росії майже всієї технологічної продукції зі США. Винятком може стати обладнання, необхідне для безпечних пасажирських авіаперевезень і роботи Міжнародної космічної станції. The New York Times стверджує, що американські компанії не зможуть продавати Росії газові турбіни, електронне та випробувальне обладнання.
Санкції набудуть чинності 22 серпня, але економічні наслідки з'явилися вже після їх анонсування. Уранці 10 серпня курс рубля впав до дворічного мінімуму.