Німеччина не братиме участі у морській компанії США в Ормузькій протоці
Федеральний уряд Німеччини вважає неправильною стратегію США щодо максимального тиску на Іран, не хоче військової ескалації, а тому не братиме участі у патрулюванні Ормузької протоки, заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.
Німеччина не братиме участі у морській компанії США в Ормузькій протоці. Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас у Варшаві 31 липня, пише Sueddeutsche Zeitung.
Маас зазначив, що федеральний уряд Німеччини вважає неправильною стратегію США щодо максимального тиску на Іран, не хоче військової ескалації і продовжує покладатися на дипломатію.
За його словами, Берлін координує свої дії із французькими колегами.
Незадовго до цього міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що питання щодо участі у місії на пропозицію США не прийнято остаточно.
Вона додала, що, на відміну від США, ФРН зацікавлена у збереженні ядерної угоди з Іраном.
Після затримання біля берегів Гібралтару іранського нафтового танкера Grace 1, який, імовірно, перевозив сиру нафту на нафтопереробний завод "Баніяс" у Сирії, що перебуває під санкціями Євросоюзу, 10 липня іранські військові кораблі намагалися затримати британський танкер British Heritage, який переходив із Перської затоки в Ормузьку протоку. Корпусу вартових ісламської революції завадив фрегат королівського британського флоту HMS Montrose.
18 липня у КВІР повідомили про захоплення в Ормузькій протоці нібито за контрабанду нафти іноземного танкера. За даними Associated Press, зник танкер MT Riah, який ходить під прапором Панами і належить Об'єднаним Арабським Еміратам.
19 липня в Ормузькій протоці стався інцидент із судном Stena Impero, що йшло під британським прапором.
Гендиректор організації портів та судноплавства іранської провінції Хормозган Аллахморад Афіфіпур повідомив, що танкер затримали, оскільки він проігнорував сигнал лиха, який надсилало іранське риболовецьке судно. За його словами, Stena Impero відбуксували в іранський порт Бендер-Аббас, і воно залишатиметься там до закінчення розслідування.
20 липня уряди Франції та Німеччини, а 21 липня – НАТО закликали Іран негайно звільнити захоплений танкер.
Держсекретар США Майк Помпео заявив 22 липня, що США створюють коаліцію для патрулювання Ормузької протоки. За його словами, туди увійдуть усі країни світу.
Великобританія скерувала на Близький Схід два військові кораблі.
28 липня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що присутність іноземних військових в Ормузькій протоці стане джерелом напруженості.