Нобелівську премію з економіки вручили за роботи в галузі глобального довгострокового макроекономічного аналізу
Лауреатами Нобелівської премії з економіки стали вчені Вільям Нордгаус і Пол Ромер.
Шведська королівська академія наук нагородила премією Шведського національного банку з економіки, заснованою в пам'ять про Альфреда Нобеля, Вільяма Нордгауса і Пола Ромера. Про це йдеться у Twitter Нобелівського комітету.
Ученим присудили премію за роботи в галузі глобального довгострокового макроекономічного аналізу. Нордагусу – за впровадження в аналіз обліку змін клімату, Ромеро – за технологічні інновації у цій сфері.
На сайті Нобелівського комітету йдеться, що відкриття вчених дають суспільству "фундаментальні" відомості про причини та наслідки технологічних інновацій і змін клімату.
Роботи вчених дозволили значно розширити методи моделювання ринкової економіки в контексті природи, досвіду і знань.
На відміну від Нобелівських премій із фізіології та медицини, хімії, фізики та літератури, а також премії миру, премію з економіки заснував не сам Альфред Нобель, а Банк Швеції в 1969 році.
Оголошенням переможця в галузі економіки завершується Нобелівський тиждень.
Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі (Швеція) 1 жовтня.
Нобелівську премію з медицини присудили дослідникам у сферті терапії раку. Лауреатами стали вчені Джеймс Еллісон і Тасуку Хондзьо.
Премію з фізики присудили за новаторські винаходи в галузі лазерної фізики Артуру Ашкіну, Жерару Муру і Донні Стрікленд.
Нобелівську премію з хімії присудили Френсіс Арнольд, Джорджу Сміту і Грегорі Вінтеру за дослідження пептидів, ферментів та антитіл.
Нобелівську премію миру присудили лікарю з Демократичної Республіки Конго Денісу Муквеге і колишній полонянці ІДІЛ, правозахисниці Наді Мурад за боротьбу із сексуальним насильством у воєнних конфліктах.
Премію з літератури цього року вручати не будуть через скандал – одразу кілька чинних членів Шведської королівської академії, яка називає чергового лауреата, подали у відставку, коли більшість академіків проголосувала проти виключення з академії поетеси Катаріні Фростенсон. Її чоловіка Жан-Клода Арно 18 жінок звинуватили в сексуальних домаганнях. Він нібито чіплявся до жінок протягом 20 років.