Новіков побився з активістом SERB коло будинку Нємцова. Відео
Російський журналіст Сергій Пархоменко опублікував у Facebook відео бійки активіста руху SERB Гоші Тарасевича й адвоката Іллі Новікова біля будинку, де жив убитий російський політик Борис Нємцов. За словами Пархоменка, бійка сталася на тому місці, де активісти прокремлівського руху два дні тому зрізали пам'ятну табличку з іменем Нємцова. Журналіст зазначив, що за 10 хвилин до інциденту депутат Сергій Марков і Новіков домовилися про зустріч. Коли прийшли, біля будинку вже перебували Тарасевич і ще один активіст SERB Ігор Брумель. "Як ви думаєте, звідки вони дізналися, що Марков і Новіков зустрічаються саме на цьому місці саме в цей час? Адже домовленість відбулася за 10 хвилин до того", – підкреслив Пархоменко. Він додав, що рух SERB працює під прикриттям управління з боротьби з екстремізмом.
"Тарасевич і Брумель дочекалися Маркова і Новікова і в них перед очима демонстративно почали збиткуватися – топтали квіти, виставлені біля стіни тими, хто досі приходить сюди, зірвали портрет Бориса Нємцова і саморобні плакати, також вивішені тут. А коли ті кинулися їх зупиняти – один почав знімати відео, а інший поліз у бійку з Новіковим", – підсумував він.
Сьогодні стало відомо про бійку лідера прокремлівського руху SERB Ігоря Бекетова (відомий під ім'ям Гоша Тарасевич) і Новікова. За словами адвоката, конфлікт стався "зовсім раптово", коли активісти SERB "учергове плюндрували меморіал Нємцова".
7 вересня за ініціативою муніципального депутата району Замоскворіччя Сергія Маркова на будинку Нємцова на вулиці Мала Ординка в Москві встановили пам'ятну дошку. У московській мерії назвали встановлення меморіальної дошки незаконним. Активісти націоналістичного руху SERB зірвали меморіальну дошку і віднесли її в управління внутрішніх справ Центрального адміністративного округу. Прихильники Нємцова заявили про намір повернути табличку на попереднє місце.
Нємцова було застрелено в районі московського Кремля пізно ввечері 27 лютого 2015 року. На місці його загибелі було організовано меморіал пам'яті, який неодноразово плюндрувала влада.
У вересні 2016 року влада Москви, посилаючись на чинне законодавство, відмовилася встановлювати пам'ятну дошку на місці вбивства політика.