Обвинувачення в Саудівській Аравії вимагатиме смертної кари для п'яти підозрюваних у вбивстві Хашоггі – прокурор

Аль-Моджеб розповів, що вбивці журналіста розпочали реалізацію своїх планів за три дні до злочину
Фото: ЕРА

11 саудитам уже висунуто обвинувачення в убивстві опозиційного журналіста Джамала Хашоггі, заявив генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моджеб.

Саудівська Аравія вимагає смертної кари для п'яти осіб, підозрюваних у вбивстві опозиційного журналіста Джамала Хашоггі. Про це заявив генеральний прокурор Сауд аль-Моджеб, пише The Guardian.

За його словами, 21 особа у справі про вбивство наразі перебуває під арештом, 11 підозрюваним уже висунуто обинувачення.

Аль-Моджеб розповів, що вбивці журналіста розпочали реалізацію своїх планів 29 вересня.

Він підкреслив, що відповідальним за організацію вбивства Хашоггі є заступник глави розвідки Саудівської Аравії Ахмед Асір.

Хашоггі пропав 2 жовтня 2018 року після того, як вирушив у Генконсульство Саудівської Аравії у Стамбулі для отримання документів про розлучення. У консульстві спочатку заявили, що Хашоггі пробув там недовго, після чого покинув дипустанову.

20 жовтня прокурор Саудівської Аравії заявив, що журналіста Хашоггі вбили внаслідок бійки з людьми, яких він зустрів у консульстві. У справі про вбивство в Саудівській Аравії затримано 18 осіб.

21 жовтня міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що агенти спецслужб "вийшли за межі своїх повноважень", скоївши вбивство журналіста і спробувавши це приховати.

31 жовтня Генеральна прокуратура Стамбула заявила, що Хашоггі став жертвою спланованого вбивства, його задушили одразу після входу в будівлю Генконсульства.

2 листопада президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що вбити Хашоггі наказали "на найвищому рівні" в Саудівській Аравії.

5 листопада сини Хашоггі закликали повернути тіло батька, щоб поховати його.

Того самого дня агентство Associated Press із посиланням на високопоставленого турецького чиновника повідомило, що правоохоронці, відправлені Саудівською Аравією до Туреччини для допомоги в розслідуванні загибелі журналіста, насправді працювали над знищенням доказів його вбивства.