Однокурсник Путіна Швець: Після вибуху на "Векторі" Кремль запанікував. Вирішили занести вірус в Ухань і перевести стрілки на китайців
Колишній радянський розвідник, однокурсник президента РФ Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив конспірологічну теорію про те, що коронавірус в Ухань "занесли" російські спецслужби.
Після вибуху, що стався у вересні 2019 року в російському центрі вірусології "Вектор" (Новосибірськ), російські спецслужби нібито вирішили приховати витік коронавірусу і "занести" інфекцію в китайське місто Ухань. Таку теорію в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" озвучив колишній радянський розвідник, однокурсник президента РФ Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець.
"Після вибуху на "Векторі" Кремль, як зазвичай, запанікував. Уживати широкомасштабних заходів щодо локалізації аварії – означає визнати, що вони стали потенційною загрозою всьому людству. Адже витік COVID-19 – це масштабніша і страшніша катастрофа, ніж Чорнобиль. Тому відповідати доведеться перед усім світом. А цього, як відомо, Кремль дуже не любить. От і вирішили занести вірус в Ухань і перевести стрілки на китайців", – стверджує він.
Однокурсник Путіна Швець: Якщо спецслужби РФ занесли коронавірус в Ухань – це шанс для "наступників" прибрати Путіна, обвинувативши його у злодійстві. Читайте повну версію інтерв'ю
До висновку про штучну природу COVID-19 Швеця підштовхнула інформація про те, що в січні 2020 року "Вектор" повідомив про розроблення двох вакцин проти коронавірусу. До березня цей центр залишався єдиним у Росії, який міг офіційно проводити тести на коронавірус.
Чутки про лабораторне походження SARS-CoV-2 і засновані на цьому теорії змови виникли на самому початку пандемії. За даними Держдепартаменту США, у соціальних мережах тисячі пов'язаних із Росією акаунтів публікували "майже ідентичні повідомлення" про те, що коронавірус є біологічною зброєю і його створило ЦРУ як засіб ведення економічної війни з Китаєм.
У середині березня міжнародна група вчених на підставі порівняння генома коронавірусу SARS-CoV-2 та інших шести відомих науці коронавірусів, що вражають людину, дійшла однозначного висновку, що SARS-CoV-2 "не є лабораторною конструкцією або цілеспрямовано вирощеним вірусом".
11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 5 квітня кількість заражених коронавірусом людей у світі сягнула 1,22 млн, із них 252,5 тис. одужали, майже 66 тис. померло, свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса.