Однокурсник Путіна Швець: У 1980-х радянське керівництво стало адекватним за одну ніч, щойно США розгорнули в Західній Європі "Першинг-2" і крилаті ракети
Вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності є наслідком російської операції в Солсбері, заявив в інтерв'ю "ГОРДОН" колишній радянський розвідник, однокурсник президента Росії Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець.
Після операції російських спецслужб з отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля в британському Солсбері на Заході згадали, що у президента РФ Володимира Путіна є ще й червона кнопка від ядерної зброї. Про це в інтерв'ю "ГОРДОН" заявив колишній радянський розвідник, однокурсник президента Росії Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець, який емігрував у США 25 років тому і став там аналітиком бізнес-розвідки.
На думку Швеця, вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності є наслідком російської операції в Солсбері.
"США виходять із Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності та починають їх розроблення. Причому, на відміну від кремлівського блефу, ці ракети будуть реальними і гіперзвуковими. Путіну буде окреслено периметр, за яким дозволено пересуватися. Крок вліво-вправо – і ракети розгорнуть протягом доби. Окрім того, США розпочинають модернізацію всієї ядерної тріади і звичайних озброєнь. Гонки озброєнь не буде. Для гонки потрібно як мінімум двоє суперників, але у РФ немає для гонки ні сил, ні коштів. А мультиками Америку не налякаєш. Тому буде одностороннє істотне посилення військової могутності США, і це результат багаторічних зусиль Путіна", – зазначив Швець.
За його словами, це допоможе напоумити Кремль.
"На початку 1980-х на моїх очах радянське керівництво отямилося і стало адекватним за одну ніч, щойно США розгорнули в Західній Європі ракети "Першинг-2" і крилаті ракети. Прозріли практично миттєво. Геополітичні ігри минули", – підкреслив екс-розвідник.
Він додав, що саме "Першинги" привели до перебудови і зміни кремлівського керівництва.
"Адже треба було починати переговори з американцями, щоб прибрати їхні ракети подалі від Кремля. А США не хотіли розмовляти з тими, хто їм брехав протягом багатьох років. Довелося вводити свіжих людей у керівництво. З'явилися [Михайло] Горбачов та інші. Тому передбачаю швидку відставку [міністра закордонних справ РФ Сергія] Лаврова і не здивуюся, якщо у кремлівському зомбоящику скоро заговорять про загальнолюдські цінності. Розпочнеться нова боротьба – цього разу за мир та взаєморозуміння двох наддержав", – сказав Швець.
Однокурсник Путіна, екс-розвідник КДБ Швець: Путіну окреслять периметр пересування. Крок вліво-вправо – і ракети розгорнуть протягом доби. Читайте повний текст інтерв'ю
20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
У Москві радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що загрозою є не вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, а наявність російських ракет на європейській території.
Президент Росії Володимир Путін зазначив, що вихід США з договору про ліквідацію ядерної зброї може призвести до нової гонки озброєнь.
Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності підписали 1987 року генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання.