ООН, ЄС і НАТО рішуче засудили нове ракетне випробування КНДР
В Організації Об'єднаних Націй, Європейському союзі і НАТО зазначили, що нове ракетне випробування КНДР порушує резолюції Ради Безпеки ООН.
Організація Об'єднаних Націй, Європейський союз і НАТО рішуче засудили нове ракетне випробування, яке КНДР провела 29 листопада. Відповідні заяви з'явилися на сайтах організацій.
"Генеральний секретар рішуче засуджує запуск ще однієї балістичної ракети КНДР. Це є явним порушенням резолюцій Ради Безпеки і свідчить про повне нехтування думкою міжнародної спільноти", – ідеться в заяві Стефана Дюжарріка, прес-секретаря генсека ООН Антоніу Гутерріша.
Зазначають, що генеральний секретар "наполегливо закликає КНДР відмовитися від будь-яких подальших дестабілізаційних кроків".
Прес-секретар Європейської служби зовнішньополітичної діяльності Майя Косьянчич назвала випробування "ще одним неприйнятним порушенням міжнародних зобов'язань КНДР, які визначено декількома резолюціями Ради Безпеки ООН".
У заяві йдеться, що запуск ракети є "ще однією серйозною провокацією і становить серйозну загрозу міжнародній безпеці".
Наголошують, що КНДР повинна невідкладно відмовитися від своїх програм зі створення ядерної зброї, зброї масового знищення та балістичних ракет, негайно припинити всі пов'язані з цим види діяльності, ще раз приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і Міжнародного агентства з атомної енергії.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що нове випробування КНДР підриває регіональну і міжнародну безпеку.
"Північній Кореї потрібно знову вступити в довірливий і конструктивний діалог із міжнародною спільнотою", – наголосив він.
Новий запуск Північна Корея здійснила вранці 29 листопада (у ніч із 28 на 29 листопада за Києвом). Балістична ракета пролетіла приблизно 1000 кілометрів і впала в Японське море.
Міністр оборони Японії Іцунорі Онодера повідомив, що ракета піднялася на рекордну для всіх випробувань КНДР висоту. Співкерівник організації "Союз стурбованих учених" (займається проблемами глобальної безпеки) Девід Райт зазначив, що за певних умов така ракета може досягти Сполучених Штатів.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що запуск ракети "Хвасон-15" став завершенням процесу створення "державних ядерних сил" КНДР.
Південна Корея у відповідь уже провела ракетні навчання на кордоні з КНДР.
Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет.
США неодноразово посилювали санкції проти Північної Кореї. Трамп також попереджав, що США готові використовувати "весь спектр військової сили", щоб зупинити атаку з боку Північної Кореї.