Основною причиною пожеж у Сибіру й на Далекому Сході у МНС Росії вважають необережне поводження з вогнем
Авіарозвідка засвідчила, що більшість осередків займання у лісах Сибіру та Далекого Сходу розташовано біля доріг, зазначили у МНС Росії.
Лісові пожежі в Сибіру та на Далекому Сході могли виникнути через необережне поводження людини з вогнем. Про це 5 серпня поінформували в міністерстві з надзвичайних ситуацій РФ.
У відомстві зазначили: авіарозвідка засвідчила, що більша частина осередків природних пожеж розташована поблизу доріг, "що дає підставу припустити основною причиною виникнення природних пожеж необережне поводження людини з вогнем".
"Необхідно продовжувати роз'яснювальну роботу з населенням органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування суб′єктів, органам внутрішніх справ, МНС, зокрема із залученням волонтерів та добровольців", – уважає глава МНС РФ Євген Зінічев.
За версією Рослісгоспу, озвученою 3 серпня, "причиною пожеж та їх розповсюдження найчастіше стають сухі грози в умовах тривалого періоду аномально спекотної, до +30 °С та вище, погоди".
У Сибіру та на Далекому Сході РФ горять ліси. 25 липня регіональний лісопожежний центр Красноярського краю повідомив, що основна частина пожеж припадає на важкодоступні райони і боротьбу з вогнем починають тільки в разі загрози населеним пунктам або об'єктам інфраструктури.
31 липня президент США Дональд Трамп запропонував своєму російському колезі Володимирові Путіну сприяння в боротьбі з лісовими пожежами в Сибіру.
Площа загоряння перевищувала 3 млн га. За даними станом на 5 серпня, вона скоротилася до 2,4 млн га.
Дим від лісових пожеж у Росії сягнув території Аляски і західного узбережжя Канади.