Остаточні терміни денуклеаризації КНДР визначить Кім Чен Ин – Помпео
США впевнені, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин, як і раніше, є прибічником денуклеаризації КНДР, і сподіваються, що протягом найближчих тижнів або місяців буде досягнуто "істотного прогресу" у цьому напрямі, сказав держсекретар США Майк Помпео.
Остаточні графіки денуклеаризації Північної Кореї встановить лідер країни Кім Чен Ин. Про це в інтерв'ю Channel NewsAsia 3 серпня сказав держсекретар США Майк Помпео.
США впевнені, що Кім Чен Ин, як і раніше, є прибічником денуклеаризації, і сподіваються, що протягом найближчих тижнів або місяців буде досягнуто "істотного прогресу" у цьому напрямі, сказав Помпео.
Він наголосив, що КНДР давно не проводила запусків ракет або ядерних випробувань, і у США "дуже раді цьому".
Помпео також зазначив, що поки економічних санкцій проти Північної Кореї не скасовуватимуть.
12 червня в Сінгапурі пройшла зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, що відбувся цього самого дня, було підписано угоду: Вашингтон пообіцяв надати КНДР гарантії безпеки, а Пхеньян підтвердив прихильність повній денуклеаризації Корейського півострова.
13 червня Трамп заявив, що ядерної загрози з боку КНДР більше немає.
21 червня міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначив, що Пхеньян ще не почав робити кроків із реалізації програми ядерного роззброєння.
На переговорах у Пхеньяні 6–7 липня представники США та Північної Кореї створили робочі групи, які будуть контролювати процес денуклеаризації Корейського півострова.
30 липня газета The Washington Post із посиланням на джерела в спецслужбах повідомила, що, за даними американської розвідки, КНДР і далі створює нові міжконтинентальні ракети, які можуть досягти узбережжя США.
3 серпня в Сінгапурі Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов'язанням щодо денуклеаризації.