Палата громад Великобританії в першому читанні підтримала скасування законів ЄС

Законопроект пройшов голосування в Палаті громад
Фото: ЕРА

Рішення про вихід з-під юрисдикції загальноєвропейських законів підтримало 326 депутатів Палати громад, "проти" проголосувало 290 парламентаріїв.

У ніч на 12 вересня Палата громад парламенту Великобританії в межах виходу Сполученого Королівства з Європейського союзу проголосувала в першому читанні за закон про скасування дії загальноєвропейських законодавчих норм на території королівства. Про це повідомляє BBC News.

Після тривалих обговорень рішення підтримало 326 депутатів, "проти" проголосувало 290 парламентаріїв.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей привітала рішення нижньої палати парламенту. Вона заявила, що законопроект пропонує "певність і зрозумілість". Лейбористи вважають нинішнє голосування "образою парламентської демократії", а деякі положення законопроекту "захопленням влади".

Референдум про вихід Великобританії з ЄС відбувся 23 червня 2016 року. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС.

Офіційна процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і триватиме приблизно два роки.

19 червня у Брюсселі розпочалися переговори щодо Brexit. Представники Великої Британії та Європейського союзу погодили графік подальших зустрічей.

Видання Financial Times писало, що Європейський союз вимагає від Великобританії перед виходом із блоку сплатити до €100 млрд. Глава МЗС Британії Борис Джонсон заявляв, що в кінцевому підсумку може вийти, що Брюссель заплатить Великобританії за Brexit, а не навпаки.

Секретар із виходу Британії з Європейського союзу Девід Девіс говорив, що Великобританія може вийти з переговорів щодо Brexit, якщо Брюссель не скасує вимоги про виплату Лондоном €100 млрд компенсації.