Пандемія коронавірусу – це людська трагедія і глобальна криза – G7
Лідери країн "Великої сімки" вважають, що для боротьби з пандемією коронавірусної інфекції необхідно підтримувати світову торгівлю та інвестиції, а також заохочувати співробітництво у сфері науки та досліджень.
"Велика сімка" (США, Великобританія, Канада, Японія, Франція, Німеччина та Італія) визнала, що пандемія коронавірусної інфекції – "це людська трагедія і глобальна криза у сфері охорони здоров'я, яка створює серйозні ризики для світової економіки". Про це йдеться у спільній заяві лідерів G7 за підсумками відеоконференції, яка відбулася 16 березня. Текст комюніке опубліковано на сайті Білого дому.
"Ми сповнені рішучості зробити все необхідне для того, щоб забезпечити потужну глобальну відповідь [на пандемію]. Ми висловлюємо переконання, що поточні проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, потребують суворо скоординованого міжнародного підходу, заснованому на фактичних даних, який відповідає нашим демократичним цінностям і використовує сильні сторони приватного підприємництва", – ідеться в заяві.
Члени "Великої сімки" мають намір використовувати всі можливості для координації дій з боротьби з коронавірусом, для захисту робочих місць і підтримки світової торгівлі та інвестицій, а також для підтримки співробітництва в науці та дослідженнях.
"Діючи разом, ми будемо працювати над усуненням медичних та економічних ризиків, спричинених пандемією COVID-19, і готувати ґрунт для швидкого відновлення сильного, стійкого економічного зростання та процвітання", – ідеться в заяві "Сімки".
G7 також запевнила, що держави-учасники "мобілізують увесь спектр інструментів, зокрема монетарні і фіскальні, для підтримки найбільш постраждалих секторів економіки". Лідери країн "Великої сімки" закликали Міжнародний валютний фонд, Світовий банк та інші міжнародні організації й надалі надавати допомогу всім країнам для боротьби з наслідками пандемії.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Інституту Джона Гопкінса, до 16 березня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 175 тис., понад 6,7 тис. осіб померло.
Наприкінці січня компанія Moody's Analytics прогнозувала, що епідемія коронавірусної інфекції може стати "чорним лебедем" для світової економіки і завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років. За прогнозами МВФ, якщо економіка Китаю почне відновлюватися у другому кварталі 2020 року, то зростання ВВП Китаю сповільниться на 0,4 відсоткового пункта, світової економіки – на 0,1 відсоткового пункта, вважає директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.
Панічні настрої через спалах коронавірусу вже спровокували падіння фондових ринків Європи і США.