Папа римський назвав позитивними кроками переговори між Україною і РФ щодо Донбасу
Усе, що можна зробити для припинення війни й заохочення мирних переговорів за участю посередників, має бути зроблено, сказав папа римський Франциск.
Папа римський Франциск вважає позитивним кроком переговори між Україною і РФ щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це він сказав на пресконференції в літаку дорогою з Японії в Рим 26 листопада, повідомляє Vatican News.
"Є питання, що стосуються міжнародної рівноваги, про які я не можу зараз судити. Але все, що можна зробити, щоб зупинити виробництво зброї, зупинити війни, заохотити переговори за допомогою посередників, завжди має бути зроблено, і це дає результати. Наприклад, справа України й Росії стосувалася не зброї, а переговорів про обмін полоненими, і це було позитивно. На Донбасі вони думають про планування іншого режиму самоврядування. Обговорення тривають. Це позитивний крок", – сказав Франциск.
Він також назвав проблемою те, що одна країна із правом вето може заблокувати важливі рішення Ради Безпеки ООН. Конкретної держави понтифік не назвав.
"Візьміть Раду Безпеки ООН: якщо є проблема з озброєнням і всі згодні розв'язати проблему, щоб уникнути конфлікту, усі голосують "за". Одна країна із правом вето голосує "проти", і все зупиняється. Я не можу судити, гарна це ідея чи ні, але я чув, що там говорять, що, можливо, ООН має зробити крок уперед і скасувати право деяких країн на право вето в Раді Безпеки. Я чув, що це можливо", – сказав папа римський.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини й Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
Наступний саміт "Нормандської четвірки" призначено на 9 грудня.
19 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба розв'язувати дипломатично.