ПАРЄ поновила процедуру моніторингу Польщі за порушення умов членства в Раді Європи
За резолюцію про судову реформу в Польщі, яка передбачає поновлення процедури моніторингу стосовно країни, проголосувало 140 депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи, зокрема семеро членів польської делегації.
Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні 28 січня ухвалила резолюцію про поновлення моніторингу Польщі як країни, що системно порушує умови членства в РЄ. Результати голосування опубліковано на сайті ПАРЄ.
Згідно з цими даними, за резолюцію проголосувало 140 депутатів, проти – 37. Водночас семеро членів польської делегації голосували "за", шестеро були проти.
Із делегації України в голосуванні взяло участь лише троє делегатів – нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко був проти прийняття резолюції, нардепка від "Опозиційної платформи – За життя" Юлія Льовочкіна і депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв проголосували "за".
Резолюцію присвячено судовій реформі в Польщі. У документі написано, що ця реформа "суперечить європейським нормам і стандартам".
Комітет ПАРЄ з моніторингу закликав Варшаву переглянути пакет реформ, оскільки ця ініціатива завдає серйозної шкоди незалежності судової системи та верховенства права в країні.
У ПАРЄ заявили, що польська влада зловживає дисциплінарними процедурами стосовно суддів і прокурорів.
"Комітет вважає неприйнятним, якщо такі реформи зводитимуться до передавання судової системи під контроль виконавчої чи законодавчої влади або, що ще гірше, – під політичний контроль панівної більшості", – підкреслюють у документі.
Як повідомляє канал TVN24, пакет реформ ініціювала панівна партія "Право і справедливість" (PiS), членом якої раніше був президент Польщі Анджей Дуда. Члени польської делегації від PiS голосували проти ухвалення резолюції.
Польща стала першою країною – членом ЄС під моніторингом ПАРЄ. Окрім неї, наразі під моніторингом перебувають 10 держав: Азербайджан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Молдова, Російська Федерація, Сербія, Туреччина і Україна, пише "Європейська правда".