Парламент Великобританії схвалив законопроєкт про Brexit 31 січня
Після схвалення обома палатами британського парламенту законопроєкту про вихід Великобританії з Євросоюзу документ передали на затвердження королеви Єлизавети II.
Парламент Великобританії ухвалив запропонований прем'єр-міністром Борисом Джонсоном законопроєкт про вихід королівства з Європейського союзу 31 січня 2020 року. Про це 22 січня повідомляє Sky News.
Палата лордів пропонувала внести в документ низку змін, проте Палата громад не підтримала цих ініціатив, і "лорди припинили законодавчу боротьбу".
Тепер законопроєкт має затвердити королева Єлизавета II. Документ уже передано їй на підпис.
Телеканал зазначає, що угоду також мають ратифікувати депутати Європарламенту.
У червні 2016 року у Великобританії було проведено референдум про вихід країни з Євросоюзу. Це рішення тоді підтримало 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
Британський парламент 13 березня 2019 року проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад кілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.
На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня, а 29 жовтня ЄС продовжив терміни виходу Великобританії ще на три місяці – до 31 січня 2020 року.
20 грудня Палата громад Великобританії вперше підтримала угоду щодо Brexit, згідно з якою країна покине Європейський союз 31 січня. Потім документ передали на подальшу перевірку в парламенті. Із ЄС Британія вийде лише формально, оскільки країна втратить представництво і право голосу в органах влади Євросоюзу, але залишиться частиною єдиного економічного простору до кінця 2020 року.
9 січня 2020 року Палата громад остаточно затвердила умови Brexit і передала законопроєкт на розгляд Палати лордів.