Пенс на засіданні Радбезу ООН запропонував послу Венесуели покинути зал, за того заступився Небензя
10 квітня Рада Безпеки ООН зібралася для обговорення гуманітарної ситуації у Венесуелі. Представник Росії Василь Небензя звинуватив Захід у розхитуванні ситуації у Венесуелі, віце-президент США Майк Пенс заявив, що чинний президент країни Ніколас Мадуро не легітимний.
Віце-президент США Майк Пенс під час засідання Ради Безпеки ООН щодо гуманітарної ситуації у Венесуелі 10 квітня запропонував постпредові латиноамериканської держави Самуелю Монкаде покинути засідання. Про це повідомляє Bloomberg.
Пенс заявив послу, що той не повинен перебувати в цьому залі, йому варто повернутися на батьківщину і сказати президентові Ніколасу Мадуро, що його час минув.
Пенс додав, що Західна півкуля і держави по всьому світу зайняли чітку позицію: Мадуро – диктатор, у якого немає легітимності для домагання на владу.
Слідом за віце-президентом США слово взяв посол Росії в ООН Василь Небензя. Він заявив, що його країна хоче покласти край гуманітарній кризі у Венесуелі, і звинуватив у ситуації, що склалася, країни Заходу. Він наголосив, що США "безсоромно експропріюють венесуельські активи".
Як пише ТАСС, Небензя сказав, що посла Венесуели, який перебуває на засіданні, призначив законний уряд своєї країни, його повноваження підтвердила Генеральна Асамблея ООН, тому він може залишатися на засіданні.
Постпред Франції в ООН Франсуа Делатр, зі свого боку, заявив, що ніякої іноземної змови немає, а венесуельський режим – "єдиний винуватець".
У Венесуелі триває політична криза. 10 січня 2019 року Мадуро, який здобув найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
США, більшість країн Латинської Америки та Євросоюзу визнали Гуайдо тимчасовим президентом, Росія висловила підтримку Мадуро.
27 березня Гуайдо оголосив день початку операції "Свобода" щодо припинення узурпації влади в країні чинним президентом Мадуро.
28 березня голова Генерального контрольного управління Венесуели Елвіс Аморосо своїм рішенням зняв Гуайдо з посади керівника парламенту і заборонив йому протягом 15 років обіймати державні посади.