Пенс заявив, що не заперечує проти публікації стенограм його розмов із Зеленським
За словами американського віцепрезидента Майка Пенса, він не проти публікації стенограм його розмов із президентом України Володимиром Зеленським, але поки обговорює цю можливість із юридичним консультантом Білого дому.
Віцепрезидент США Майк Пенс заявив журналістам 10 жовтня, що не заперечує проти публікації стенограм телефонних розмов із президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Politico.
За словами американського віцепрезидента, він не проти факту публікації, але наразі обговорює цю можливість із юридичним консультантом Білого дому.
Politico підкреслює, що Пенс не відповів прямо на запитання, чи відомо йому про будь-які дії з боку адміністрації американського президента Дональда Трампа стосовно тиску на Україну щодо розслідування проти сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена Гантера.
Пенс зазначив, що президент України Володимир Зеленський "сказав, що тиску не було", і "чітке прочитання стенограми показує, що в розмові Трампа із президентом Зеленським не було жодної послуги за послугу".
4 жовтня представники Демократичної партії, голови трьох комітетів Палати представників Конгресу США запросили в Пенса документи, що стосуються його зустрічі із Зеленським, а також дзвінка Трампа українському колезі.
Про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа 24 вересня оголосили в Палаті представників Конгресу США через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Вона свідчить, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина ймовірного суперника Трампа на президентських виборах 2020 року. Зеленський заявив главі Білого дому, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Трамп називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.
26 вересня було опубліковано скаргу розвідника, яка стала початком скандалу. Документ датовано 12 серпня. У тексті скарги йдеться про те, що Трамп у розмові із Зеленським "використав повноваження свого офісу", "тиснув" і просив про "втручання з боку іноземної держави" у президентські вибори у США 2020 року. За даними інформатора, Білий дім намагався приховати стенограму бесіди. Також інформатор повідомив, що Трамп розпорядився скасувати поїздку Пенса на інавгурацію Зеленського за кілька днів до того, як український президент обійняв посаду.
У листі Білого дому від 8 жовтня на ім'я спікерки Палати представників Ненсі Пелосі, голови комітету з розвідки демократа Адама Шиффа та інших лідерів Демократичної партії зазначено, що адміністрація президента США відмовляється співпрацювати з Палатою представників Конгресу в межах розслідування справи про імпічмент. Пелосі вважає, що дії президента США загрожують нацбезпеці країни.