Пенсіонери у РФ скорочують споживання базових продуктів харчування або замінюють їх дешевими аналогами – дослідження

Соціологи констатували погіршення морального стану літніх росіян
Фото: EPA

Літні люди в Росії змушені економити на харчуванні, що позначається на їхньому психологічному стані, ідеться в дослідженні соціологів із Російської академії наук.

Починаючи з 2014 року в Росії постійно зростає кількість літніх людей, чиє матеріальне становище погіршується настільки, що вони змушені економити на основних продуктах харчування. Про це йдеться у дослідженні "Российские пенсионеры в условиях кризиса", авторами якого є співробітники Інституту соціології Російської академії наук Поліна Козирєва та Олександр Смирнов.

"Для того щоб адаптуватися до зростання цін і девальвації рубля, літні люди змушені скорочувати споживання базових продуктів харчування або ж замінювати їх найдешевшими аналогами. Зменшення споживання м'яса, риби, молока компенсують споживанням дешевих сортів круп, макаронів, картоплі. У підсумку раціон більшості сімей пенсіонерів усе менше й менше відповідає нормам, рекомендованим міністерством охорони здоров'я", – пишуть соціологи.

Частка пенсіонерів, стурбованих тим, що не зможуть забезпечувати себе найнеобхіднішим, становить 64%. Цей показник має тенденцію до зростання, ідеться у статті.

"Нинішні настрої пенсіонерів щодо свого економічного майбутнього багато в чому схожі з настроями, характерними для 2008–2009 років. Проте в динамічно мінливій після 2014 року ситуації в Росії негативні явища в соціально-економічному розвитку, що формуються протягом досить тривалого періоду, впливають на настрій людей старшого покоління, посилюють у них відчуття тривоги і невпевненості в завтрашньому дні", – дійшли висновку Козирєва і Смирнов.

Ситуація в економіці Росії погіршилася після запровадження країнами Заходу санкцій у 2014 році (у відповідь на військову агресію проти України) і падіння цін на нафту.