Пентагон: Кім Чен Ин досі має цілковитий контроль над атомною зброєю і військовими КНДР

Кім Чен Ину 12 квітня зробили операцію на серці і він відновлюється на віллі за межами Пхеньяна
Фото: EPA

Заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Джон Гайтен повідомив, що в американської розвідки немає інформації про стан здоров'я лідера Північної Кореї.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і далі зберігає владу, незважаючи на нещодавні чутки про погіршення стану його здоров'я. Про це повідомив заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Джон Гайтен під час пресконференції в Пентагоні.

За словами Гайтена, Кім Чен Ин має цілковитий контроль над владою та військовими у КНДР і немає жодних причин вважати інакше.

"Я припускаю, що Кім Чен Ин досі має цілковитий контроль над корейською атомною зброєю і військовими силами", – заявив він.

Гайтен зазначив, що у нього немає даних американської розвідки, які б змогли однозначно підтвердити чи спростувати інформацію щодо критичного стану здоров'я лідера Північної Кореї.

Напередодні президент США Дональд Трамп сказав, що не володіє точною інформацією про стан здоров'я північнокорейського лідера, але сказав, що "бажає йому всього найкращого".

21 квітня американський телеканал CNN із посиланням на джерела повідомив, що 36-річного Кім Чен Ина прооперували і наразі він перебуває в "серйозній небезпеці". Такі дані журналісти одержали від американської розвідки.

За даними південнокорейського сайта Daily NK, Кім Чен Ину 12 квітня зробили операцію на серці і він відновлюється на віллі за межами Пхеньяна. Співрозмовник видання зазначив, що погіршення стану Кім Чен Ина було пов'язано з ожирінням, курінням і перевтомою.

Питання про здоров'я Кім Чен Ина виникли після того, як він, усупереч традиції, 15 квітня не взяв участі у святкуванні дня народження свого діда Кім Ір Сена.

За час своєї каденції Трамп тричі зустрічався з Кім Чен Ином. Остання зустріч відбулася в червні 2019 року у Пханмунджомі – селищі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР та Південної Кореї. У листопаді у КНДР заявили, що більше не зацікавлені в переговорах із Трампом, оскільки вони "нічого не дають".