Пентагон скерував військовий контингент до нафтових родовищ у Сирії
Як заявив глава Пентагону Марк Еспер, США скеровують до Сирії бронетанкові сили, щоб не дозволити бойовикам "Ісламської держави" захопити нафтові родовища.
США посилять військову присутність у Сирії в районі нафтових родовищ, заявив 25 жовтня у Брюсселі глава Пентагону Марк Еспер, повідомляє "Голос Америки".
За його словами, США скерують до Сирії бронетанкові сили, щоб не дозволити бойовикам "Ісламської держави" захопити нафтові родовища.
Еспер не уточнив, скільки військових США зараз у регіоні, а також не сказав, яку кількість військовослужбовців буде туди переведено.
Міністр оборони США також зазначив, що Туреччина затримала приблизно сотню бойовиків ІДІЛ, які могли втекти із в'язниці в Сирії унаслідок турецької воєнної операції.
За даними Associated Press, 26 жовтня в Сирії зафіксували пересування військ, зокрема помітили американський конвой із понад десятка машин, що прямував на південь від міста Камишли, імовірно, у бік багатого нафтою району Дейр-ез-Зор.
9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про початок воєнної операції "Джерело миру" проти курдських формувань на півночі і північному сході Сирії. Позиції курдів атакували турецькі бомбардувальники, а потім турецька армія почала наземний наступ. За два дні до початку операції президент США Дональд Трамп заявив про виведення американських військ із Сирії. За його словами, Америка не має брати участі у "чужій війні". Курди, які були союзниками США в сирійському конфлікті, розцінили рішення Трампа як зраду. 20 жовтня The New York Times повідомило, що Трамп може підтримати новий план Пентагону, який передбачає, що в Сирії залишиться приблизно 200 американських військових.
17 жовтня, після переговорів із делегацією зі США, Анкара погодилася припинити воєнну операцію "Джерело миру" на 120 годин, поки курдські сили покидатимуть район на півночі Сирії, в якому Туреччина хоче створити так звану зону безпеки. Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що досягнута угода "не є припиненням вогню". 22 жовтня курдські сили повідомили про повне виведення військ із північно-східної частини Сирії, США підтвердили цю інформацію. Віцепрезидент США Майк Пенс зазначив, що американська сторона продовжує вести консультації з усіма сторонами конфлікту, і також висловив надію, що режим припинення вогню діятиме в Сирії на постійній основі.
Того самого дня президент Росії Володимир Путін та Ердоган погоджували меморандум про вихід із кризи в Сирії. Згідно з документом, під контролем Анкари залишиться основна, зайнята під час операції "Джерело миру", територія.
Починаючи з 12.00 23 жовтня 2019 року на сирійський бік сирійсько-турецького кордону за межами зони операції "Джерело миру" було введено підрозділи російської військової поліції та сирійської прикордонної служби. Вони сприятимуть виведенню підрозділів курдських "Загонів народної самооборони" і їхнього озброєння на 30 км від сирійсько-турецького кордону, яке має завершитися протягом 150 годин після 12.00 23 жовтня 2019 року.