Пілоти ефіопського Boeing, який розбився, виконали всі інструкції виробника – попередній звіт слідства

Дотримання інструкцій Boeing не допомогло пілотам урятувати літак, заявили в уряді Ефіопії
Фото: ЕРА

Після відмови електронної системи літака авіакомпанії Ethiopian Airlines льотчики діяли відповідно до рекомендацій компанії Boeing, але не змогли втримати лайнер під контролем, повідомила міністр транспорту Ефіопії Дагмавіт Могес.

Пілоти Boeing 737 MAX авіакомпанії Ethiopian Airlines, що розбився незабаром після зльоту в аеропорту Аддіс-Абеби, зіткнулися з відмовою автоматичної системи MCAS, після чого виконали всі інструкції виробника на випадок цієї поломки, але не втримали лайнер під контролем. Про це 4 квітня на прес-конференції в Аддіс-Абебі розповіла міністр транспорту Ефіопії Дагмавіт Могес, повідомляє телеканал CBS.

Журналістам презентували попередній звіт слідчої групи Ефіопського бюро з розслідування авіаподій.

За словами Могес, пілоти діяли суворо за інструкцією Boeing, намагаючись вивести літак із пікірування.

До оприлюднення остаточних висновків залишається незрозумілим, вплинули на це якісь неправильні дії пілотів чи відмову електроніки буде визнано основною причиною катастрофи.

В уряді Ефіопії помітили схожість проблем рейсу Ethiopian Airlines із рейсом індонезійської компанії Lion Air. Інструкції, яких дотримувалися ефіопські льотчики, було видано після катастрофи Boeing 737 MAX над Яванським морем, підкреслюють у звіті.

Як з'ясувало видання The Wall Street Journal, пілоти вимкнули електромотор стабілізатора, що мало привести до припинення роботи системи MCAS, яка опускала ніс літака. Але вирівняти лайнер не вдалося, й екіпаж знову ввімкнув систему.

Система MCAS – розробка компанії Boeing. Вона реагує на датчики кута атаки і допомагає екіпажу перевести літак у безпечний режим під час загрози звалювання. Однак якщо датчики MCAS виходять із ладу, а автопілот вимкнено, система спрямовує ніс літака вниз. У режимі зльоту і набору висоти помилкове спрацьовування MCAS призводить до втрати контролю над лайнером.

Експерти вважають, що та сама система відмовила на індонезійському рейсі Boeing 737 MAX.

29 жовтня 2018 року Boeing 737 MAX 8, який виконував рейс із Джакарти в Пангкал-Пінанг, зник із радарів майже відразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебувало 189 осіб, рятувальники не виявили живих людей.

10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули. За даними авіакомпанії Ethiopian Airlines, серед пасажирів були громадяни понад 30 країн.

Boeing рекомендувала зупинити польоти всього світового флоту 737 MAX.