Піонтковський: На прес-конференції з Путіним Трамп мав вигляд жалюгідного пуделя, що виляє хвостиком перед своїм господарем
Президент США Дональд Трамп не може реалізувати нічого з того, що потрібно президенту РФ Володимирові Путіну, тому на зустрічі в Гельсінкі вони не могли ні про що домовитися. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог Андрій Піонтковський.
Президент США Дональд Трамп усе більше демонструє свою залежність від президента РФ Володимира Путіна, а на їхній спільній прес-конференції в Гельсінкі мав вигляд "жалюгідного пуделя", сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.
"Трамп і Путін домовилися домовлятися. Ця звичайне дипломатичне формулювання, коли переговори закінчилися нічим. Та вони й не можуть ні про що домовитися – Трамп не може реалізувати нічого з того, що потрібно Путіну. Наприклад, вони б із задоволенням домовилися про скасування санкцій, але президент США не може такого зробити. Для цього Конгрес ухвалював спеціальний закон. Звісно, у Трампа є якийсь адмінресурс і він намагається сповільнити санкційний процес. Те, що частину "кремлівської доповіді" було засекречено, – це саме Трамп постарався. Однак згодом обмеження все ж було ухвалено проти деяких представників кремлівської верхівки. Це спричинило істерику в Москві. До того ж прості росіяни навіть схвалили персональні санкції проти путінського кола. Мовляв, нарешті хоч хтось ними зайнявся", – зазначив він.
На його думку, Путін підставив Трампа.
"Наразі триває перетягування каната між Трампом і майже всім військово-політичним істеблішментом США. Зокрема республіканцями, які мають різку антипутінську позицію. А Трамп із якихось загадкових причин демонструє все більшу залежність від президента РФ. На прес-конференції з Путіним Трамп мав вигляд жалюгідного пуделя, який виляє хвостиком перед своїм господарем. І реакція Вашингтона на це стає загрозливою для президента США. Проміжні вибори до Сенату 6 листопада перетворюються по суті на референдум щодо Трампа. Путін так само підставив Трампа, занадто активно демонструючи, що він домінантний самець у цій парі", – підкреслив він.
16 липня в Гельсінкі Трамп і Путін спілкувалися тет-а-тет дві години 10 хвилин. Після зустрічі були переговори в розширеному складі. Далі відбулася спільна прес-конференція лідерів, на якій вони розповіли, що обговорювали ситуацію в Сирії, Україні, Ірані, а також питання можливого втручання РФ в американські вибори та будівництва газопроводу "Північний потік – 2".
19 липня прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що Трамп домовився про діалог між представниками Ради національної безпеки США та Ради безпеки РФ. Також американський лідер попросив свого радника з нацбезпеки Джона Болтона запросити Путіна до Вашингтона цієї осені.
За словами Сандерс, під час переговорів двох президентів було вирішено, що Болтон зустрінеться зі своїм російським колегою.