Піонтковський: Діставши народне схвалення на мандат довічного правителя, Путін розпочне наступ на Україну, Білорусь і країни Балтії
План президента РФ Володимира Путіна зі змінами до конституції – це спроба анулювати свої попередні строки на посаді глави держави, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.
15 січня під час щорічного звернення до Федеральних зборів президент РФ Володимир Путін запропонував винести на референдум поправки до конституції про обмеження кількості президентських строків, щоб здобути народне схвалення на "мандат довічного правителя" і розпочати наступ на Україну, Білорусь і країни Балтії. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог Андрій Піонтковський.
"Я здивований, чому російські ЗМІ так бурхливо обговорюють учорашні події. Путін остаточно заявив, що буде довічним володарем Росії. Як називатиметься його посада – президент, генеральний секретар чи якось ще – неважливо. Важлива його заява, що він нікуди не піде. Але це й так було зрозуміло більшості населення. Тому жодної новини тут немає. Я якраз вважаю, що він залишиться на посаді президента. Ще один важливий момент – до чого така поспішність? До 2024 року він законний президент. І до нього ще дожити треба. Через що така паніка? Мені здається, що для нього референдум – це якесь усенародне схвалення. І саме на нього Путін посилатиметься під час зовнішньополітичних авантюр, які він готує. А він готує їх після обряду перемогобісся в Москві 9 травня. Усі строки збігаються – і 9 травня, і референдум", – сказав Піонтковський.
Він вважає, що Путін планує посилити тиск на президента України Володимира Зеленського та його білоруського колегу Олександра Лукашенка.
"Важке враження залишив візит [канцлерки Німеччини Ангели] Меркель до Москви. Вона махала хвостиком, як путінський песик. У нормандському форматі вже три проти одного. І якщо Зеленський не зможе виконати зобов'язань щодо приєднання України до ОРДЛО, Путін вдасться до ескалації. Також у нього в планах додушити Лукашенка. Думаю, учорашні заяви Путіна пов'язані з намірами жорсткіше тиснути на Україну й Захід. А його план зі змінами до конституції – це спроба анулювати свої попередні строки. Мовляв, конституція ж нова. Отже, можна обратися ще на два строки. Що стосується Держради, то це ще один спосіб залишитися при владі. Він може стати її головою, а президентом посадить якого-небудь Пупкіна. І діставши у травні народне схвалення на мандат довічного правителя, Путін розпочне наступ на Україну, Білорусь і країни Балтії", – зазначив Піонтковський.
Путіна обрали на посаду президента РФ у 2000 році. Після двох строків, у 2008 році, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. У 2012 році Путіна знову було обрано главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.
25 травня 2018 року Путін говорив, що не буде балотуватися у президенти РФ більше ніж два рази поспіль. За нинішньої конституції він не зможе цього зробити.
Наступні вибори президента РФ заплановано на 2024 рік.