Після 2014 року російський "Первый канал" став "глибоко збитковим" – "Медуза"
За даними "Медузи", російський державний "Первый канал" переживає фінансовий колапс, як із нього вийти – ніхто не знає.
Російський державний "Первый канал" кілька років поспіль накопичує збитки. Про це йдеться в матеріалі "Медузи" за 18 грудня.
Видання зазначає, що канал "безперервно збільшує заборгованість перед підрядниками після обвалення рубля і падіння рекламного ринку у 2014 році" та регулярно просить підтримки у держави, "яка, утім, не поспішає закривати його борги". Канал, зокрема, став менш цікавим рекламодавцям.
Екскерівник однієї з дирекцій "Первого канала" стверджує, що на каналі – "фінансовий колапс, і ніхто не розуміє, як із нього виходити".
Відомо, що російський канал заборгував багатьом своїм підрядникам.
Загалом борги "Первого канала" перевищили 20 млрд руб. (приблизно $320 млн).
Автори матеріалу зазначають, що однією із причин такої ситуації є недооцінювання інтернету гендиректором каналу Костянтином Ернстом. Цю сферу він почав розвивати тільки у 2012–2013 роках. Зараз інтернет приносить "Первому каналу" менше ніж 5% виторгу, повідомило "Медузі" джерело на каналі.
"Медуза" пише, що "інтернет, пропаганда і амбіції Костянтина Ернста зробили глибоко збитковим" "Первый канал".
За даними "Коммерсанта" за листопад 2018 року, загалом для стабілізації фінансового становища "Первого канала" протягом восьми років будуть потрібні інвестиції на загальну суму 46 млрд руб. ($697 млн).
"Первый канал" традиційно був лідером з аудиторії в Росії, але кілька років поступається першістю флагманському каналу ВДТРК "Россия 1".