Після отруєння Скрипалів Джонсон зустрічався з ексагентом КДБ – ЗМІ
Про поїздку Бориса Джонсона, який тоді обіймав посаду глави МЗС Великобританії, на вечірку колишнього агента КДБ, нині бізнесмена Олександра Лебедєва, незабаром після отруєння сім'ї Скрипалів, було відомо ще в липні 2019 року. Однак спочатку Лебедєв заперечував, що бачився з нинішнім прем'єр-міністром Британії. Тепер його представник визнав, що зустріч Лебедєва і Джонсона відбулася, пише The Guardian.
Незабаром після замаху в Солсбері на колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, у квітні 2018 року нинішній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, який тоді обіймав посаду глави МЗС, зустрівся з російським бізнесменом-мільярдером Олександром Лебедєвим, який був у радянські часи агентом КДБ. Про це 17 листопада поінформувала газета The Guardian.
Cім'я Лебедєва володіє британськими газетами The Independent і Evening Standard.
За даними видання, Джонсон без особистої охорони відвідав приватний будинок Лебедєва в околицях італійської Перуджі через два дні після відвідування саміту НАТО, на якому обговорювали отруєння Скрипаля і його доньки Юлії. На вечірку його запросив син Лебедєва – Євген.
Як пише газета, про цю поїздку Джонсона було відомо ще в липні 2019 року, проте спочатку Лебедєв-старший заперечував, що бачився з нинішнім прем'єр-міністром. Тепер його представник визнав, що зустріч Лебедєва і Джонсона відбулася.
Невідомо, про що йшлося і як довго тривала зустріч Лебедєва із Джонсоном. Коли журналісти попросили прояснити ситуацію, на Даунінг-стріт відмовилися від коментарів.
Також газета пише, що Лебедєв називав санкції Заходу щодо Росії через її агресію проти України безглуздими й неефективними. Він також є прихильником анексії Криму і за кілька днів до зустрічі із Джонсоном побував на окупованому півострові.
66-річного Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня 2018 року. Пізніше обоє вийшли з критичного стану. Британське слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислало російських дипломатів. Великобританія вислала 23 російських дипломатів і зупинила двосторонні контакти з Росією. Із США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі. Рада ЄС ввела санкції, під які потрапили офіцери ГРУ РФ Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін, яких називають виконавцями нападу, начальник Головного розвідувального управління (ГРУ) Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алексєєв.
Спікерка МЗС РФ Марія Захарова заявляла, що "Новачка" ніколи не розробляли у РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу колишні радянські вчені. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що такі речовини здатні виробляти приблизно 20 країн світу.