Пєсков сказав, що зараз важко назвати дату запуску "Північного потоку – 2"
За словами спікера президента РФ Дмитра Пєскова, у питанні будівництва газопроводу "Північний потік – 2" виникли "об'єктивні форс-мажорні обставини з діями третьої держави, що йдуть урозріз із нормами міжнародного права". Імовірно, він мав на увазі санкції США проти компаній, пов'язаних із цим проєктом.
Зараз важко прогнозувати, коли буде запущено російський газопровід "Північний потік – 2". Про це журналістам 31 грудня сказав прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє агентство "Інтерфакс".
За словами Пєскова, він "не думає, що хтось зараз візьметься назвати дату" запуску. Він заявив, що виникли "об'єктивні форс-мажорні обставини з діями третьої держави, що йдуть урозріз із нормами міжнародного права", імовірно, маючи на увазі санкції США проти компаній, пов'язаних із "Північним потоком – 2".
У грудні 2019 року США запровадили санкції проти компаній, пов'язаних із "Північним потоком – 2". Трубоукладач "Північного потоку – 2", швейцарська компанія Allseas, після введення санкцій зупинила роботи.
Оператор "Північного потоку – 2" 23 грудня заявляв, що прокладено вже понад 2300 км майже із 2460 км, газопровід добудовано на 93%. Міністерство енергетики РФ прогнозує запуск газопроводу "Північний потік – 2" до кінця 2020 року.
"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie і австрійська OMV.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У 2018 році Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія залишалася останньою країною, яка не дозволяла. Через це оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. 30 жовтня 2019 року Данське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік – 2", що проходить континентальним шельфом Данії.