"Почув тільки російську пропаганду". Отруєний в Еймсбері британець Роулі розповів про розмову з послом РФ у Лондоні
Британець Чарлі Роулі, постраждалий від "Новачка" в Еймсбері, зазначив, що йому сподобався посол РФ у Лондоні Олександр Яковенко, але деякі його спроби виправдати Росію були "безглуздими".
Британець Чарлі Роулі, який в Еймсбері постраждав від дії речовини "Новачок", заявив, що 6 квітня на свої запитання про отруєння почув від посла РФ у Лондоні Олександра Яковенка "тільки пропаганду". Про це Роулі сказав Sunday Mirror.
За його словами, він запитав російського дипломата, навіщо Росія вбила його дівчину Дон Стерджесс, але не отримав відповідей, "почув тільки російську пропаганду".
Роулі зазначив, що сам посол йому сподобався, про деякі його слова, якими він виправдовував "неспроможність Росії", були "безглуздими".
Яковенко, за його словами, сказав, що, якби це був "Новачок" із Росії, він "повбивав би всіх".
Постраждалий від отруєння "Новачком" заявив, що все ще вважає Росію причетною до атаки.
За версією Яковенка, у Роулі і його брата Метью, які приїжджали в російське посольство, "жодних претензій до Росії немає". Водночас вони нібито "живуть тим, що надруковано в британських газетах".
У березні 2018 року "Новачком" було отруєно екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію, захворів також поліцейський Нік Бейлі, який працював на місці інциденту.
У червні після отруєння "Новачком" госпіталізували мешканців Еймсбері Роулі та його подругу Дон Стерджесс.
За інформацією The Sun, пара відвідувала сади королеви Єлизавети в Солсбері, розташовані за 1,6 км від місця, де в березні "Новачком" отруїли Скрипалів. Слідство не вважає інцидент із Роулі і Стерджесс спланованим замахом. За словами міністра безпеки Великобританії Бена Воллеса, постраждала пара не була пов'язана зі Скрипалями.
Роулі повідомив слідчим, що знайшов флакон із рідиною, вирішив, що це парфуми, і дав його Стерджесс. Та нанесла рідину собі на обличчя і зап'ястя.
Усі постраждалі, окрім Стерджесс, вижили.
5 вересня у прокуратурі Британії назвали прізвища, під якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали в країну – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ.
Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди лише на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи у ГРУ вони заперечували.
26 вересня в розслідуванні групи Bellingcat і The Insider ішлося, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга.
8 жовтня оприлюднили результати другого розслідування, згідно з яким справжнє прізвище Петрова – Мішкін. У повідомленні йшлося, що він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова.